X
Cevdet Çayır, Bornova’da Mahallelerle Buluştu
Görüntülenme Sayısı : 8

Cevdet Çayır, Bornova’da Mahallelerle Buluştu

ABONE OL
21 Mart 2024 09:49
Cevdet Çayır, Bornova’da Mahallelerle Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bornova Belediye Başkanı adayı Cevdet Çayır, Erzene ve Yunus Emre Mahalleleri’nde gerçekleştirdiği esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından, mahalle sakinleriyle iftar sofrasında buluştu. Çayır, Bornova’nın çeşitli bölgelerinde halkla bir araya gelerek, vatandaşların beklenti ve taleplerini dinledi. Özellikle Erzene ve Yunus Emre Mahallelerinde sıcak karşılamalarla karşılaştı.

Esnaf ziyaretlerinde işletme sahiplerinin sorunlarını dinleyen Çayır, mahallelerin gelişimi için somut adımlar atmaya söz verdi. Bosna Sancak Derneği’nde mahalleliyle iftar sofrasında buluşan Çayır, dayanışma ve birlik ruhunun önemine vurgu yaptı. Bornova Arnavutları Derneği ve Makedonya Köprülü Göçmenleri Derneği’ni de ziyaret eden Çayır, Bornova’nın her mahallesine eşit hizmet ve adalet anlayışıyla yaklaşacağını ifade etti.

Bornova’nın kentsel yaşam kalitesini artırmak ve vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bir dizi proje başlatmayı planlayan Çayır, Taziye Evleri projesi ile Bornova’da 24 saat taziye hizmeti sunacak özel alanlar oluşturacaklarını belirtti. Ayrıca pazaryeri olmayan mahallelere yapılacak pazar yerleri ve açık olan pazar yerlerinin kapalı hale getirilmesiyle, vatandaşların taze ve sağlıklı ürünlere erişimini kolaylaştıracaklar. Yeni kütüphanelerin açılmasıyla Bornova’da kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve bilgiye daha kolay erişim sağlanması hedefleniyor.

Yaşlıların huzur içinde yaşayabilecekleri yaşam alanlarının oluşturulması, yayaların güvenli şekilde yolun karşısına geçebileceği yay üst geçitlerinin yapılması ve çocuk parklarının olmayan sokaklara yapılması gibi projelerle Bornova’nın kentsel yaşamı daha yaşanabilir hale getirilecek. Çayır, Bornova’nın geleceğini şekillendirmede vatandaşların da katılımını önemsediğini ve Bornova’nın her mahallesine adaletle ve eşitlikle hizmet götüreceklerini söyledi. Bornova’da kent hizmetlerine getirilecek yeni dönemle birlikte, yaşam kalitesinin ve hizmet standartlarının yükseltilmesi planlanıyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.