X
CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit, Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni İmzaladı!
Görüntülenme Sayısı : 18

CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit, Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni İmzaladı!

ABONE OL
9 Mart 2024 04:45
CHP Balçova Belediye Başkan Adayı Onur Yiğit, Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni İmzaladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balçova Belediye Başkan adayı Onur Yiğit, CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ‘Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’ni imzaladı. Yiğit, belediye başkanlığı süresince belgedeki 16 maddeyi kabul ettiğini belirtti. Ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada destekçilerine söz vererek, Balçovalı hemşehrilerinin refahı, huzuru ve mutluluğu için çalışacağının altını çizdi.

Halkçı Belediyecilik Taahhütnamesi’nde bulunan maddeler arasında Atatürk Devrimlerine, Cumhuriyetimizin değerlerine ve evrensel insan hakları ilkelerine bağlı kalma, hukukun üstünlüğünü savunma, liyakatten taviz vermemek için çalışma, siyasi ayrımcılık yapmamak ve halkla iç içe olmak gibi ilkeler yer alıyor. Aynı zamanda belediye hizmetlerinin adil bir şekilde dağıtımını sağlama, kişisel çıkarları ön planda tutmama ve vatandaşları dışlamama gibi taahhütlerde bulunuluyor.

Taahhütname ayrıca cinsiyet eşitliği, dezavantajlı grupların korunması, afetlere karşı hazırlıklı olma, çevreyi koruma gibi konuları da kapsıyor. Belediye başkanının şeffaf ve hesap verebilir olması, her yıl mal varlığını açıklaması, belediyenin bilançosunu kamuoyuna sunması gibi adımlar da taahhütname kapsamında yer alıyor. Ayrıca hayvanların yaşam hakkına saygı gösterilmesi ve halkçı belediyecilik anlayışının benimsenmesi de önemli maddeler arasında bulunuyor.

Onur Yiğit, bu taahhütnamenin kendisine ve belediye başkanlığı görevine verdiği sorumluluklarının farkında olduğunu belirtiyor. Balçova halkının refahı ve güvenliği için her türlü çabayı göstereceğini söyleyen Yiğit, şeffaf ve açık bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğini vurguluyor. Ayrıca her koşulda çözüm üreteceğini ve mazeret üretmek yerine vatandaşların taleplerine yanıt vereceğini sözlerine ekliyor.

Yiğit’in taahhütnameye olan bağlılığı ve Balçova halkının refahı için gösterdiği kararlılık, seçim sürecinde onun halk nezdindeki desteğini artırabilir. Halkın beklentilerine cevap verme konusundaki kararlı tutumu, Balçova Belediye Başkanlığı için güçlü bir aday olduğunu gösteriyor. Eğer seçilirse, Onur Yiğit’in taahhütnameyi yerine getirme konusundaki kararlılığı, Balçova’nın geleceği için umut vaat eden bir adım olabilir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.