X
CHP İzmir Adayı Cemil Tugay Alevi Dernekleriyle Buluştu
Görüntülenme Sayısı : 29

CHP İzmir Adayı Cemil Tugay Alevi Dernekleriyle Buluştu

ABONE OL
28 Mart 2024 17:15
CHP İzmir Adayı Cemil Tugay Alevi Dernekleriyle Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cemil Tugay, Narlıdere Cemevi’nde Alevi Bektaşi Federasyonu ve bileşen dernekleri ile buluştu. Programa, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Ednan Arslan, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve ilçe belediye başkan adayları da katıldı.

Tugay, yerel seçimlere az bir süre kaldığını belirterek, herkesin desteğini beklediğini ifade etti. “Bana karşı olan beklentilerin farkındayım. Hatalarımız olabilir ancak iyi niyetimizden şüphe etmeyin. Hangi seviyede olmamı istiyorsanız, hazırım. Önemli olan halk adına mücadele etmek” diyen Tugay, adalet için mücadele ettiklerini vurguladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan da yurttaşları sandığa gitmeye çağırarak, AK Parti’ye eleştirilerde bulundu. “Güzelyalı’da troleybüs garajımız vardı. O garaj şu an dünyanın en güzel konser salonlarından biri. Ahmed Adnan Saygun. Tarihi Havagazı Fabrikası da öyle. Buraları AVM yapsaydınız milyar dolarlar elde ederdiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benzer bir yeri İETT garajını AVM yaptı Cevahir Alışveriş Merkezi. Kamu kaynaklarını halk için kullanan bir anlayış var. Yerel seçim o yüzden önemli” şeklinde konuştu.

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, desteklerini belirterek, “Türkiye’de yapılacak her iyiliğin yanında olacağız” dedi. CHP Narlıdere Belediye Başkan Adayı Erman Uzun ise seçimleri kazanarak AKP’ye kırmızı kart göstereceklerini ifade etti.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Aslan, herkesi 31 Mart günü oy kullanmaya davet ederek, “Tüm Alevi canlar sandığa gitmeli. 22 yıldır ülkeyi yöneten iktidar, ülkeyi ne hale getirdiğini anlatmamıza gerek yok. Her geçen gün ekonomi ve adalet anlamında geri gidiyoruz. Bunu değiştirmeliyiz” dedi.

Cemil Tugay, Türkiye’ye örnek olacak bir siyaset anlayışını İzmir’de hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirtirken, Murat Bakan da iktidarı değiştirmenin yolunun yerel seçimlerden geçtiğini ifade etti. Seçilirse halkı en iyi şekilde temsil edeceklerini söyleyen adaylar, katılımcılardan destek ve oy istediler. Programın sonunda birlik ve dayanışma mesajlarıyla buluşma sona erdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.