X
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zafer İlan Etti
Görüntülenme Sayısı : 31

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zafer İlan Etti

ABONE OL
1 Nisan 2024 01:34
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zafer İlan Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, CHP İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaparak, tarihi bir zafer galibiyeti yaşandığını belirtti. Tugay, seçim sonuçlarının CHP’nin son kurultayla gelen değişimini yansıttığını ve Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir başarı ortaya koyduğunu ifade etti.

Tugay, İzmir’de açılan sandıkların yüzde 40’ından fazlasının sonuçlarının kendilerine en yakın rakip olan AK Parti’ye fark attığını ve yüzde 50’nin üzerinde oy alarak İzmir Büyükşehir Belediyesini kazandıklarını açıkladı. Bu seçim zaferinin örgütleriyle birlikte yoğun çalışmaların sonucu olduğunu belirten Tugay, partisinin yeni ruh ve mücadele azmiyle kazandığı zaferin Türkiye genelinde değişim rüzgarı yaratacağını vurguladı.

Seçim sonuçlarının Türkiye genelinde de yankı bulacağını düşünen Tugay, CHP’nin yeni dönemdeki ilçe yönetimleriyle birlikte ülke genelinde belirgin bir değişim sağlayacağını dile getirdi. Ege Bölgesi’nin tamamının CHP’nin yönetiminde olacağını belirten Tugay, ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları aşmak için halka hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Genel Başkanlarıyla görüştüklerini ve değişim hareketinin halk tarafından desteklendiğini gördüklerini dile getiren Tugay, seçim zaferinin partilerine güç verdiğini ifade etti. Ayrıca AKP İzmir İl Başkanlığı’nda balkon konuşması yapmak üzere hazırlıklar yapılması hatırlatıldığında, balkonların çay içmek için güzel olduğunu belirterek, zaferlerini balkonlarda çay içerek kutlamayı planladıklarını söyledi.

Sonuç olarak, Cemil Tugay liderliğindeki CHP’nin İzmir seçim zaferi Türkiye genelinde değişimin habercisi olarak görülüyor. Yeni dönemde halka hizmet etmek için var gücüyle çalışacaklarını ve ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan çıkarmak için mücadele edeceklerini belirtiyorlar. 31 Mart seçim sonuçları, partiye güç vererek umutları artırmış ve genel seçimlerde de iktidara ulaşacaklarına inançlarını pekiştirmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.