X
CHP Konak Adayı Nilüfer Mutlu’ya CHP Parti Meclisi Üyesinden Sert Tepki
Görüntülenme Sayısı : 43

CHP Konak Adayı Nilüfer Mutlu’ya CHP Parti Meclisi Üyesinden Sert Tepki

ABONE OL
26 Mart 2024 19:18
CHP Konak Adayı Nilüfer Mutlu’ya CHP Parti Meclisi Üyesinden Sert Tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, partinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı sert eleştirilerde bulunarak partinin içinde bir gerilim yarattı. Bu durum özellikle DEM Partili seçmenlerle girdiği diyaloglar sonrasında sosyal medyada gündem oldu ve Kılıçdaroğlu taraftarları büyük tepki gösterdi. Parti Meclisi Üyesi Yeliz Tunç, canlı yayın yaparak Nilüfer Çınarlı Mutlu’yu sert bir şekilde eleştirdi. Tunç, Mutlu’nun Kılıçdaroğlu’na dil uzattığını ve Konak halkını mutsuz ettiğini belirterek onun sandıkta mutsuz edilmesi çağrısında bulundu.

Yeliz Tunç’un canlı yayındaki sözlerine göre, Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun DEM Partili bir seçmenden, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gizli bir anlaşma yaptığı iddiasıyla karşı karşıya kaldı. Mutlu’nun ise bu iddiaya yanıtı, “Bizim haberimiz yoktu, ama değiştirdik” oldu. Yeliz Tunç, Nilüfer Mutlu’nun bu sözleriyle Kılıçdaroğlu’na dil uzattığını ve Konak halkını mutlu etmediğini savunarak onun sandıkta mutsuz edilmesi gerektiğini ifade etti.

Yeliz Tunç ayrıca, Konak örgütüne ve Alevi vatandaşlara hitap ederek, Nilüfer Mutlu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik söylemlerinin kabul edilemez olduğunu ve sandıkta hesap sormak gerektiğini belirtti. Tunç, Alevilerin Cumhuriyet Halk Partisi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, Konak örgütüne Mutlu’yu mutsuz etmeleri çağrısında bulundu.

Tunç, özellikle Gültepe’deki Cemevi’ne ve solcu sosyalist arkadaşlarına Nilüfer Mutlu’yu emanet ettiğini ve gerekenin sandıkta yapılması gerektiğini söyledi. Tunç’un vurguladığı gibi, partinin birlik ve beraberliği konusunda dikkatli olunması ve Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan eleştirilerin partiyi zayıflatacağı uyarısında bulunuldu. Tüm bu gelişmeler, CHP içindeki gerilimi arttırarak seçim sürecinde tansiyonu yükseltmiştir. Parti içindeki fikir ayrılıklarının ve kişisel çekişmelerin sandıkta fatura ödenmesine neden olabileceği de belirtilmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.