X
Çiftçioğlu: Karşıyakalılar Çözüm İstiyor
Görüntülenme Sayısı : 12

Çiftçioğlu: Karşıyakalılar Çözüm İstiyor

ABONE OL
22 Mart 2024 14:22
Çiftçioğlu: Karşıyakalılar Çözüm İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyakalıların yoğun ilgisiyle çalışmalarını sürdüren Çiftçioğlu’na vatandaşlar Karşıyaka’nın problem ve sorunlarını iletti. Kentin uzun yıllardır Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları tarafından yönetildiğini belirten Karşıyakalılar, hak ettikleri hizmetleri alamadıklarını ifade ederek değişim istediler. Çiftçioğlu ise, kentin ihtiyaçlarına cevap verecek projelerin hazır olduğunu belirtti ve Karşıyaka için çalışacaklarını söyledi.

Çiftçioğlu, yeni dönemde hayata geçecek projelerini açıklamaya devam ediyor. Çevre konusuna da önem veren Çiftçioğlu, çöp toplama alanlarının iyileştirileceğini ve sokakların daha temiz olacağını vurguladı. Ayrıca, sıfır atık yönetimi projesi kapsamında geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılacağını ve çevre için zararlı atıkların toplanmasının daha etkin olacağını belirtti.

Bitkisel atıkların organik gübreye dönüştürülmesi konusunda da projeleri olduğunu dile getiren Çiftçioğlu, bu sayede park ve bahçelerde kullanılacak gübrenin belediyenin ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Yeşil dönüşüm çalışmalarına da değinen Çiftçioğlu, belediyenin hizmet ürettiği alanlarda ve binalarda yeşil dönüşüm sağlanacağını belirtti.

Karşıyakalılara daha fazla yeşil alan sunmayı hedeflediklerini ifade eden Çiftçioğlu, özellikle çocukların ve ailelerin rahatlıkla vakit geçirebileceği parklar oluşturacaklarını söyledi. Ayrıca, yaşlı ve engelli vatandaşların da ihtiyaçlarına uygun park ve bahçelerin tasarlanacağını vurguladı.

Son olarak, Karşıyaka’nın daha yeşil ve yaşanabilir bir çevreye sahip olması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Çiftçioğlu, yeşil alanların ve yeşil koridor projelerinin artırılacağını ve yeşil alan oranının maddi şekilde artırılacağını ifade etti. Yer altı otoparklarına da değinen Çiftçioğlu, kent siluetini daha güzelleştirmek ve yeşile daha fazla yer vermek için çalışacaklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.