X
Çöp evde yaşlı kadın!
Görüntülenme Sayısı : 44

Çöp evde yaşlı kadın!

ABONE OL
10 Temmuz 2024 14:23
Çöp evde yaşlı kadın!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Reşatbey Mahallesi’nde bulunan Çekmegil Apartmanı’nda yaşayan 79 yaşındaki Yıldız Özgen’in eşi Mehmet, 21 yıl önce vefat etti. Eşinden kalan apartman dairelerini miras olarak alan yaşlı kadın, yıllar içinde Alzaymır hastalığı nedeniyle akıl sağlığını kaybetmiş ve evi çöplüğe dönüşmüştü. Komşuların kötü koku şikayeti üzerine belediye ekipleri tarafından evde yapılan temizlik ve ilaçlama çalışmalarıyla durum kontrol altına alındı.

Çekmegil Apartmanı sakinlerinden Başak Kestek, Yıldız Özgen’in Alzaymır hastalığı nedeniyle evini çöplüğe çevirdiğini ve geçen sene de benzer bir durum yaşandığını belirtti. Belediye ve temizlik şirketi tarafından yapılan temizlik işlemleri sonrasında kadının tekrar evini çöplüğe dönüştürdüğünü ifade etti. Yataklarının böceklerle dolu olduğunu ve sağlık durumunun son derece kötü olduğunu aktardı. Apartman sakinleri, valilik ve belediyeye başvurarak temizlik işlemlerinin yeniden yapılmasını talep ettiler.

Yıldız Özgen ise evinde yeniden yapılan temizlik ve ilaçlama çalışmaları sonrasında, temizlik ekibinin evi kirlettiğini belirterek, kendisinin evini kirletmediğini söyledi. Çeşitli nedenlerle Alzaymır hastalığı ile mücadele eden yaşlı kadının evinde yapılan temizlik işlemleri, onun sağlık ve görüntü açısından içler acısı bir durumda olduğunu gözler önüne serdi.

Eve gelen belediye ekipleri ve temizlik şirketi, yatakların ve eşyaların böceklerle dolu olduğunu gördüler. Evin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesinin yanı sıra, Yıldız Özgen’in sağlık durumunun da kontrol altına alınması gerekiyordu. Apartman sakinleri, yaşlı kadına yardım edebilmek adına yeni yatak ve yastıklar temin ettiler ve evin temizlenmesinde de destek verdiler.

Sonuç olarak, Yıldız Özgen’in yaşadığı durum, hem fiziksel hem de zihinsel sağlık sorunlarıyla başa çıkmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Komşularının ve belediyenin desteği ile temizlik işlemleri gerçekleştirilen ev, tekrar düzenli bir yaşam alanına dönüştürülmeye çalışılmaktadır. Yaşlı kadının sağlık ve güvenliği için gereken tüm önlemlerin alınması ve destek sağlanması, onun daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesini sağlayacaktır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.