X
Demokrasi Rengarenk: İzmir’de Atla Oy Kullanma Keyfi!
Görüntülenme Sayısı : 42

Demokrasi Rengarenk: İzmir’de Atla Oy Kullanma Keyfi!

ABONE OL
31 Mart 2024 13:11
Demokrasi Rengarenk: İzmir’de Atla Oy Kullanma Keyfi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bugün Türkiye’de yerel yöneticilerin seçilmesi için milyonlarca vatandaş sandığa giderken, Bornova ilçesinde atıyla oy kullanan Faruk Ceren renkli bir görüntü oluşturdu. Yaka Mahallesi’nde binicilik antrenörlüğü yapan 48 yaşındaki Faruk Ceren, oy kullanmak için atıyla Yaka Şengül Mustafa Karaca İlkokulu’na giderken, öğrencisi 12 yaşındaki Karya Kulapa da kendisine atla eşlik etti. ‘Karamel’ ve ‘Kara İnci’ adlı atlarıyla okula giden Ceren, oy kullanarak demokratik haklarını kullandı.

Faruk Ceren, oy kullanmaya atıyla gitmesinin sebebinin demokrasinin gerekliliklerini yerine getirmek olduğunu belirtti. Yakaköy’de bulunan okullarına atlarıyla birlikte geldiklerini ve seçimlerin ülke için hayırlı olmasını diledi. Ayrıca atları ön plana çıkararak farkındalık oluşturmayı amaçladığını söyleyen Ceren, bu güzel canlıları herkesin sevmesini istedi.

Öğrencisi Karya Kulapa ise Faruk Ceren’den aldığı eğitimle gurur duyduğunu ve bu deneyimi yaşadığı için kendisini çok şanslı hissettiğini dile getirdi. Atın üzerinde oy kullanmanın heyecanını yaşayan Kulapa, bu deneyimin kendisi için unutulmaz bir anı olduğunu ifade etti.

Bornova ilçesindeki bu renkli olay, vatandaşlar arasında da ilgi çekti ve sosyal medyada paylaşılarak geniş bir kitleye ulaştı. Faruk Ceren ve öğrencisi Karya Kulapa’nın atlarıyla oy kullanması, farklı bir seçim deneyimi yaşamalarını sağladı ve demokratik haklarını kullanırken unutulmaz bir anı yarattı.

Yerel seçimlerin yapıldığı bu önemli günde, Bornova ilçesindeki bu renkli olay Türkiye’nin dikkatini çekti. Atlarıyla oy kullanan Faruk Ceren ve Karya Kulapa, demokratik haklarını kullanırken farkındalık oluşturdu ve insanlara unutulmaz bir seçim deneyimi yaşattı. Sosyal medyada da geniş yankı uyandıran bu olay, demokrasinin çeşitli ve renkli yönlerini insanlara göstererek önemli bir mesaj verdi. Faruk Ceren ve Karya Kulapa’nın atlarıyla oy kullanması, demokrasinin simgesi haline gelerek seçim gününün unutulmaz anları arasında yerini aldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.