X
Depremde eşini ve ailesini kaybetti: Nebahat Paçala’nın hikayesi
Görüntülenme Sayısı : 49

Depremde eşini ve ailesini kaybetti: Nebahat Paçala’nın hikayesi

ABONE OL
3 Nisan 2024 13:48
Depremde eşini ve ailesini kaybetti: Nebahat Paçala’nın hikayesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş’ta yaşayan 67 yaşındaki Nebahat Paçala, 6 Şubat depremlerine Onikişubat ilçesindeki Ebrar sitesinde maruz kaldı. Kendisi, deprem sırasında yaşadıkları binanın çökmesi sonucu enkaz altında mahsur kaldı. Yarım yüzyılı aşkın süredir evli olduğu kocası Nail Paçala’yı ve kızı Rana ile torunu Bengisu Kara’yı kaybetti. Bu acı kayıplarını dile getiren Nebahat Paçala, yaşadığı zorlu süreci anlattı.

Deprem bölgesine gelip enkazlar arasında dolaştığını belirten yaşlı kadın, kocası ile birlikte Ebrar sitelerinde bulunan Senem apartmanının birinci katında ikamet ettiklerini ifade etti. Deprem anında uyanık olduğunu ve eşinin yattığını belirten Paçala, enkaz altında 8 saat boyunca kaldıklarını ve daha sonra kurtarıldıklarını aktardı. Enkaz altında kaldığı süreci zor olarak tanımlayan Paçala, Allah’ın kendisi için bir yaşam üçgeni hazırladığını ve bir genç sayesinde sesini duyurarak kurtulabildiğini söyledi.

Yaşantılarının güzel olduğunu dile getiren Nebahat Paçala, adliye emeklisi olan kendisinin eşinin ise baş komiser olduğunu aktardı. Ancak depremin ardından her şeylerini kaybettiklerini ve yaşamlarının başka bir yön aldığını ifade etti. Depremin sadece evliliğini ve hayatını sonlandırmadığını, aynı zamanda kızının apartmanının yıkıldığını ve kızı ile torununun hayatını kaybettiğini belirten Paçala, depremin ardından Yozgat ve Bandırma’ya gittiğini ancak dostlarının olduğu Kahramanmaraş’a geri döndüğünü belirtti.

Nebahat Paçala’nın kızının İstanbul’da yaşayan bir çocuğu olduğunu ve diğer kızının bu çocuğa bakmakla yükümlü olduğunu aktardı. Kendisinin ise bu yaşından sonra borç ödeyerek ev sahibi olamayacağını ve tüm yatırımlarının depremde kaybolduğunu dile getirdi. Bu acı sürecin kendisini zorladığını ve sağlıklı düşünemediğini ifade eden Nebahat Paçala, insanların birbirlerine destek olmaları gerektiğini vurgulayarak, dünyanın gelip geçici olduğunu hatırlattı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.