X
Dikili açıklarında kurtarılan 27 göçmen!
Görüntülenme Sayısı : 49

Dikili açıklarında kurtarılan 27 göçmen!

ABONE OL
30 Mart 2024 03:27
Dikili açıklarında kurtarılan 27 göçmen!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’in Dikili ilçesi açıklarında meydana gelen olayda, 24 Mart günü saat 07.45’te Sahil Güvenlik ekipleri, motor arızası nedeniyle sürüklenen bir lastik botun içerisinde 27 düzensiz göçmenin bulunduğunu tespit etti. Lastik botun bulunduğu bölgeyi tespit eden ekipler, hemen harekete geçerek kurtarma operasyonunu başlattı. Lastik botun içerisinde bulunan 12 çocuk dahil 27 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik Botu (TCSG-6) tarafından kurtarılarak emniyetli bir şekilde karaya çıkarıldı.

Düzensiz göçmenlerin kurtarılmasının ardından, sağlık kontrolleri ve gerekli işlemler yapıldıktan sonra İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezine sevk edildi. Sahil Güvenlik ekipleri, hava ve deniz araçlarıyla bölgedeki arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürdü. Lastik bottaki insanların tehdit altında olabileceği düşünülerek hızla müdahale edilmesi ekiplerin önceliği oldu.

Dikili ilçesi açıklarındaki bu kurtarma operasyonu, Sahil Güvenlik’in sınır güvenliği ve insan hayatını koruma misyonu doğrultusunda gerçekleştirildi. Düzensiz göçmenlerin denizde sürüklenmesine ve olası tehlikelere maruz kalmasının engellenmesi için ekiplerin hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmesi, olası bir facianın önlenmesini sağladı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, denizlerde meydana gelen her türlü acil duruma karşı 7 gün 24 saat görev başında bulunarak vatandaşların ve denizcilerin güvenliğini sağlamayı amaçlıyor. İçerisinde çocukların da bulunduğu bu tür olaylarda ekiplerin hassasiyetle hareket ederek insan hayatını riske atmadan kurtarma operasyonlarını gerçekleştirmesi, Sahil Güvenlik’in profesyonelliğini ve duyarlılığını ortaya koyuyor.

Dikili ilçesi açıklarında meydana gelen bu olay, Sahil Güvenlik ekiplerinin anında müdahalesiyle sonuçlanarak düzensiz göçmenlerin emniyetli bir şekilde kurtarılmasını sağladı. Sahil Güvenlik’in denizlerde gösterdiği özverili çalışma, insan hayatının her şeyin üzerinde tutulduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Göçmenlerin sağlık durumu ve ihtiyaçlarının karşılanmasının ardından, ilgili makamların geri gönderme işlemleri başlatıldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.