X
Dr. Cemil Tugay: Yatırım Maliyetlerine Dikkat Çeken Aday!
Görüntülenme Sayısı : 33

Dr. Cemil Tugay: Yatırım Maliyetlerine Dikkat Çeken Aday!

ABONE OL
23 Mart 2024 16:57
Dr. Cemil Tugay: Yatırım Maliyetlerine Dikkat Çeken Aday!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dr. Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yaptığı paylaşımla sanayicilerin yatırım maliyetlerine dikkat çekti. Tugay, belediye başkanı seçilmesi halinde İzmir’e değer katacak yerli ve yabancı yatırımcıların önünü açacağını vurguladı. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde metrekare fiyatlarının 550 dolara kadar ulaştığını ve sanayicilerin yüksek maliyetlerle karşı karşıya kaldığını belirtti. Yatırım iklimini geliştirmeyi, çevreye ve insana saygılı sanayinin destekçisi olmayı vaat etti.

Tugay, sanayi parsellerinin maliyetlerinin yüksekliğinin sanayicileri zor durumda bıraktığını ifade etti. Özellikle 5000 metrekarelik bir fabrika arazisine 90 milyon TL yatırım yapmanın zorluğuna dikkat çekti. Bu durumun işletmelerin üretim yapma süreçlerini ve genel işleyişlerini olumsuz etkilediğini vurguladı. Yüksek faiz oranları ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle yatırımların ve üretimin sekteye uğradığını belirtti.

Merkez Bankası’nın gösterge faizinin yüzde 50’yi aştığı bir dönemde, Türkiye’nin ekonomik durumunu eleştiren Tugay, rekabetçi üretim ve ihracata dayalı bir ekonominin önemini vurguladı. Ülkenin eskiye nazaran daha kötü durumda olduğunu belirterek, yeni sanayi bölgeleri kurmayı ve mevcut alt yapıyı geliştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Tugay, İzmir’in genç nüfusuyla geleceğe umutla bakabileceğini ve sanayicilere destek olacaklarını sözlerine ekledi. İzmir’e katma değer sağlayacak yeni yatırımlar ve sanayi bölgeleri oluşturacaklarını söz verdi. Organize Sanayi Bölgeleri’nin oluşturulması ve büyütülmesine katkı sağlamış olduklarını ve gelecek için yenilerini kuracaklarını ifade etti.

Sonuç olarak, Dr. Cemil Tugay, seçilmesi halinde İzmir’in ekonomik ve sanayi alanındaki sorunları çözmek için çaba göstereceğini ve yeni yatırımların önünü açacağını belirtti. Yüksek maliyetler ve ekonomik belirsizliklerle mücadele ederek İzmir’i daha rekabetçi hale getirmeyi amaçladığını dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.