X
Dr. Cemil Tugay’dan İzmir’de Emekli Dayanışma Kartı Sürprizi
Görüntülenme Sayısı : 18

Dr. Cemil Tugay’dan İzmir’de Emekli Dayanışma Kartı Sürprizi

ABONE OL
19 Mart 2024 22:59
Dr. Cemil Tugay’dan İzmir’de Emekli Dayanışma Kartı Sürprizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim kampanyası kapsamında Emekli Dayanışma Kartı Projesi’ni hayata geçireceğini açıkladı. Tugay, bu proje ile emeklilere kira, doğalgaz, elektrik faturası, market ve kasap desteği sağlanacağını belirtti.

Dr. Cemil Tugay, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada, İzmir’in Türkiye’nin en yaşlı büyükşehirlerinden biri olduğunu ve şehirde 65 yaş üstü 573 bin kişinin yaşadığını dile getirdi. İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla 65 yaş üstü nüfusa sahip olan İzmir’de yaşlı nüfusun oranının %12,81’e denk geldiğini aktaran Tugay, bu kesimin büyük çoğunluğunun düşük emekli maaşı ile geçimlerini sürdürdüğünü ifade etti. Ayrıca, aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın her ay yatırdığı yaşlı aylığının miktarının sadece 3.504 TL olduğunu vurguladı. Bu durumun yaşlılar için büyük bir sıkıntı oluşturduğunu belirten Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarla ilgili tedbirler ve desteklerin en kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi.

Emekli Dayanışma Kartı ile ilgili açıklamalarına devam eden Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran ve destek talep eden yaşlılara kira desteği, fatura desteği (doğalgaz, elektrik), market desteği ve halkın kasabı desteği sağlanacağını duyurdu. Yaşlıların kiraları ve faturalarına destek olmanın yanı sıra mutfak ihtiyaçlarına da yardımcı olacaklarını belirten Tugay, bu sayede İzmir esnafına da destek sağlanacağını açıkladı. Yaşlıların mahalle marketlerinden alışveriş yapabileceğini ve Halkın Kasabı’ndan et temin edebileceğini ifade eden Tugay, projenin hem yaşlılara hem de şehirdeki esnafa pozitif katkılar sağlayacağını belirtti.

Dr. Cemil Tugay’ın Emekli Dayanışma Kartı Projesi, İzmir’deki yaşlı nüfusun ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Projeye ilişkin detayların ve uygulama sürecinin yakın zamanda başlaması bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.