X
Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Ödendi!
Görüntülenme Sayısı : 32

Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Ödendi!

ABONE OL
2 Nisan 2024 13:25
Emeklilere Bayram İkramiyesi Bugün Ödendi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilere bayram ikramiyesi olarak verilen 3 bin lira tutarındaki ödemeler, bugün başlamıştır. Yapılan yüzde 50 artışla birlikte, toplamda 16 milyon emekli bu ikramiyeden faydalanacaktır. İkramiyelerin ödeme tarihleri, emeklilerin maaş alma takvimine göre belirlenmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 4/a SSK kapsamında gelir ve aylık alan emeklilerin ödeme günleri belirlenmiştir. 17 ve 18 Nisan tarihlerinde maaş alanlara 2 Nisan’da, 19, 20, 21 ve 22 Nisan’da maaş alanlara 3 Nisan’da, 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da maaş alanlara ise 4 Nisan’da bayram ikramiyeleri ödenecektir.

4/b Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylıklarını alan emeklilerin tamamı, 5 Nisan tarihinde ikramiyelerini alacaklardır.

4/c Emekli Sandığı kapsamında gelir ve aylık alan emeklilerin ödeme günleri de belirlenmiştir. Her ayın 1 ile 5’i arasında aylık alanlar, 1 ve 2 Nisan tarihlerinde maaş alanlara 2 Nisan’da, 3, 4 ve 5 Nisan tarihlerinde maaş alanlara ise aylıklarıyla birlikte 3-5 Nisan tarihleri arasında bayram ikramiyeleri ödenecektir.

Bu ödemelerle birlikte emeklilere sağlanan bu desteğin bayram öncesinde alınması, emeklilerin maddi olarak bir rahatlama yaşamalarını sağlayacaktır. SGK tarafından belirlenen ödeme takvimine uygun olarak, emeklilerin hesaplarına yatırılacak olan ikramiyeler, bayram tatili öncesi maddi sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletecek ve bayram sevincini artıracaktır. Bu ödemeler emekliler arasında memnuniyetle karşılanmış ve sosyal medyada da olumlu geri dönüşler almıştır. Bu süreçte emeklilere verilen desteklerin artarak devam etmesi ve emeklilerin yaşam standartlarının yükseltilmesi beklenmektedir. Güncel maaş ve aylık ödemelerinin yanı sıra verilen ikramiyelerle emeklilere yönelik yapılan bu destekler, emekliler tarafından takdirle karşılanmaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.