X
Eşrefpaşa Hastanesi’nde Yeni Hidroterapi Birimi Hizmete Girdi
Görüntülenme Sayısı : 41

Eşrefpaşa Hastanesi’nde Yeni Hidroterapi Birimi Hizmete Girdi

ABONE OL
27 Mart 2024 12:49
Eşrefpaşa Hastanesi’nde Yeni Hidroterapi Birimi Hizmete Girdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin Buca Semt Polikliniği bünyesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Birimi, kentteki önemli bir ihtiyacı karşıladı. Merkez, engelliler, yaşlılar ve sporcular için su altı tedavilerine olanak sağlayan iki hidroterapi havuzu, muayene odaları, egzersiz ve rehabilitasyon salonu, masaj üniteleri ile hizmet veriyor. Merkezin, tam teşekküllü tedavi olanağı sunması, hastalar tarafından tercih edilmesini sağlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nin Buca’daki Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Birimi, şimdiden hastalar arasında popüler hale gelmiştir. Merkezde, engelliler, yaşlılar ve sporcular için su altı tedavilerinin yanı sıra masaj üniteleri, egzersiz ve rehabilitasyon salonu gibi imkanlar sunulmaktadır. 2 bin 500 metrekarelik alanda hizmet veren poliklinikte, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti yanı sıra farklı branşlarda hizmetler de sunulmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon-Hidroterapi Birimi’nde hastalar için ücretsiz özel servisler bulunmaktadır. Dr. Ayşegül Özçoban, polikliniğin geniş alanına taşındığını ve daha fazla hasta kabul edildiğini belirtmiştir. Hastaların hidroterapi uygulamalarından yararlanabileceği merkezde, fizyoterapistler ve teknikerler görev yapmaktadır. Merkezin halka ücretsiz hizmet vermesi, İzmir genelinde benzersiz bir imkan sunmaktadır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ise hastalara hem fiziksel hem de mental anlamda tedavi imkanı sunmaktadır. Merkezdeki havuz uygulamaları, kas kuvvetini artırma, ağrıları azaltma ve kasları gevşetme amacı taşımaktadır. Hastalar, gruplar halinde veya birebir çalışarak tedavilerini sürdürebilmektedir. Bu şekilde, hastaların yaşam kalitesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Merkezde tedavi gören hastalardan biri olan Ömer Bircan, fizik tedavi uygulamalarının kendisine olumlu etki ettiğini belirtmiştir. Bel ve boyun ağrılarıyla başvurduğu merkezde, kaslarının genişlediğini ve doktorlardan memnun olduğunu ifade etmiştir. Bu durum, hastaların aldıkları hizmetten memnun kaldığını göstermektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.