X
Eyüpsultan’da Trafik Kazası Olayı: Oğlumun Suçlarıyla Yüzleşiyorum
Görüntülenme Sayısı : 19

Eyüpsultan’da Trafik Kazası Olayı: Oğlumun Suçlarıyla Yüzleşiyorum

ABONE OL
16 Mart 2024 00:00
Eyüpsultan’da Trafik Kazası Olayı: Oğlumun Suçlarıyla Yüzleşiyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eyüpsultan’da 1 Mart 2024 tarihinde meydana gelen trafik kazasında yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki oğlu T.C.’nin karışması sonucu 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci’nin hayatını kaybetmesi ve anne oğulun ABD’ye kaçmasıyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Olayın ardından İstanbul Adalet Sarayı’na ifade vermek üzere gelen Bülent Cihantimur, ‘suçluyu kayırma’ suçundan şüpheli olarak nöbetçi hakimliğe sevk edilmiştir. Cihantimur, oğlu Timur’un annesinin Eylem Tok olduğunu belirterek, kazanın yaşandığı gece süreci anlatmış ve oğlunun Türkiye’ye dönüp hukuki sürece katılması gerektiğini ifade etmiştir.

Bülent Cihantimur, uzun yıllardır hekimlik yaptığını ve boşandığı Eylem Tok ile 13 yıl önce farklı yollara gittiklerini belirtmiştir. Kazanın olduğu gece uzun bir ameliyatın ardından evinde uyuduğunu ve Eylem Tok’tan telefon aldığında haberi olduğunu belirtmiştir. Oğlu Timur’un durumunu kontrol etmek ve gerekirse müdahale etmek için hemen eski eşiyle birlikte oğullarının evine gitmiştir. Ancak oğlunun şokta olduğunu görmüş ve ilk olarak sağlık durumunu öğrenmek istemiştir. Ardından birden fazla defa aramasına rağmen Eylem Tok’un telefonlarını açmaması üzerine endişelenmiş ve oğlunun sağlık durumunu anlamaya çalışmıştır.

Bülent Cihantimur, oğlunu alarak elektrikli aracı kullanarak kliniğe gitmek üzere yola çıktıklarını ve yolda aracın şarjının bitmesi üzerine durduklarını anlatmıştır. Eylem Tok’un yanlarına gelerek oğlu Timur’u yanlarına alıp kliniğe gitmelerini söylemesi üzerine araçlarını değiştirmiş ve kliniğe varmıştır. Ancak olayın ciddiyetini ve kaza sonucu olan ölümü o sırada öğrendiğini belirtmiştir. Oğlunun akşam yaşanan şokun etkisinden çıkıp hukuki sorumluluğunu üstlenebileceğini belirten Cihantimur, Timur’un Türkiye’ye dönüp ceza alması gerektiğini ifade etmiştir.

Oğuz Murat Aci’nin ailesiyle iletişime geçip başsağlığı dilediğini belirten Bülent Cihantimur, her iki aile için de zor bir süreç olduğunu ve oğlunun Türkiye’ye dönerek yasal sürece katılması gerektiğini vurgulamıştır. Cihantimur, tüm yaşananlar için büyük bir üzüntü duyduğunu ve kaybın telafisinin mümkün olmadığını belirtmiştir. Sonuç olarak, ailenin yaşadığı acıyı hafifletmek için elinden geleni yapacağını ve oğlunun Türk yasaları önünde hesap vermesi için destek olacağını dile getirmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.