X
Gaziemir Belediyesi İşsizlikle Mücadelede Çözüm Oluyor
Görüntülenme Sayısı : 831

Gaziemir Belediyesi İşsizlikle Mücadelede Çözüm Oluyor

ABONE OL
14 Haziran 2024 09:36
Gaziemir Belediyesi İşsizlikle Mücadelede Çözüm Oluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziemir Belediyesi, sosyal projeleri ile yurttaşların yanında yer alırken Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri olan işsizlikle mücadeleye de destek oluyor. Belediyenin CV Bank birimi, iş arayanlar ile işverenler arasında köprü işlevi görerek hem vatandaşlara hem de firmalara destek sağlıyor. Özel bir yazılım kullanılarak kaydedilen yurttaşların özgeçmişleri, personel arayan firmalarla paylaşılıyor. Ayrıca kariyer danışmanlık hizmeti verilerek iş arayan vatandaşların hedefledikleri işlere ulaşmaları ve kariyer planlamaları konusunda destek olunuyor. Düzenlenen toplu iş görüşmeleri sayesinde iş arayanlar ile işletmeler bir araya getirilerek iş bulma süreçlerine yardımcı olunuyor. Mayıs ayında 271 kişinin CV kaydı alınmış olup, bu özgeçmişler 621 kez işletmelerle paylaşılmıştır. Bu sürecin sonucunda 94 kişi yeni iş sahibi olmuştur.

Gaziemir Belediye Başkanı Ünal Işık, CV Birimi’nin daha etkin ve verimli hale getirilerek yurttaşların kariyerlerine uygun işler bulmaları ve firmaların ihtiyaçlarına uygun personelleri bulmalarına destek olunacağını belirtmiştir. İşsizlikle mücadele konusunda önemli bir görev üstlenen CV Bank birimi, Ege Serbest Bölgesi ve Sarnıç gibi bölgelerde faaliyet gösteren firmalar ile İzmir ve çevre illerdeki işletmelerin insan kaynakları ile güçlü ilişkiler kurarak yurttaşlara iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır. Mayıs ayında düzenlenen toplu iş görüşmeleri sonucunda 94 kişi yeni iş sahibi olmuştur.

CV Bank’a başvuru yapmak isteyenler, Gaziemir Belediyesi Ana Hizmet Binası veya Sarnıç Hizmet Binası’ndaki birimi ziyaret edebilir veya çevrim içi kayıt oluşturabilirler. CV Bank, belediyenin mobil uygulaması ve e-belediye üzerinden de hizmet vermektedir. İş arayan vatandaşlar IOS ve Android işletim sistemlerine uygun olan CV Bank’a kolayca başvuru yapabilirler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.