X
Gazze’de İsrail’in Katliamı Devam Ediyor!
Görüntülenme Sayısı : 46

Gazze’de İsrail’in Katliamı Devam Ediyor!

ABONE OL
29 Haziran 2024 17:12
Gazze’de İsrail’in Katliamı Devam Ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde 267 gündür devam eden katliamlara devam ediyor. Son 24 saat içerisinde Gazze’deki sivillere yönelik gerçekleştirilen 3 saldırıda 40 kişi hayatını kaybetti ve 224 kişi yaralandı. Saldırıların başlangıcından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 834’e, yaralananların ise 86 bin 858’e yükseldiği belirtildi.

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail’in Gazze Şehri’nde bulunan Şucaiyye Mahallesi’ne düzenlediği yeni kara saldırısının en az 60 bin kişinin yerinden edilmesine neden olduğunu açıkladı. Ayrıca İsrail’in Gazze’nin güneyindeki el-Mevasi bölgesinde gerçekleştirdiği askeri operasyonların 5 bin kişinin yerinden edilmesine ve birçok can kaybına sebep olduğunu ifade etti.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları devam ediyor. Son 24 saat içerisinde gerçekleşen saldırılarda 40 kişi hayatını kaybederken, 224 kişi de yaralandı. Bu saldırılarla birlikte 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 37 bin 834’e yükselirken, yaralı sayısı ise 86 bin 858’e ulaştı.

BM Sözcüsü Stephane Dujarric, İsrail’in Gazze Şehri’nde bulunan Şucaiyye Mahallesi’ne düzenlediği kara saldırısının en az 60 bin kişinin yerinden edilmesine neden olduğunu belirtti. Benzer şekilde, İsrail’in Gazze’nin güneyindeki el-Mevasi bölgesinde gerçekleştirdiği askeri operasyonların da 5 bin kişinin yerinden edilmesine ve çok sayıda can kaybına sebep olduğunu ifade etti.

Özetin sonucunda görüldüğü gibi, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği saldırılar büyük bir insanlık dramına sebep olmaktadır. Bu saldırılar sonucunda binlerce insan yerinden edilirken, binlercesi de hayatını kaybetmektedir. Uluslararası toplumun bu konuda sessiz kalmaması ve gerekli adımları atması önemlidir. Gaza halkı insani bir krizle karşı karşıyadır ve uluslararası toplumun bu krize duyarsız kalmaması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.