X
Gazze’deki Katliam: 263 Günde 32 Kişi Hayatını Kaybetti
Görüntülenme Sayısı : 29

Gazze’deki Katliam: 263 Günde 32 Kişi Hayatını Kaybetti

ABONE OL
25 Haziran 2024 18:49
Gazze’deki Katliam: 263 Günde 32 Kişi Hayatını Kaybetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail, Gazze Şeridi’ndeki katliamlarını 263 gündür sürdürmekte. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saat içerisinde İsrail ordusunun sivillere yönelik 3 saldırı gerçekleştirdiği ve bu saldırılarda 32 kişinin hayatını kaybettiği, 139 kişinin de yaralandığı bildirildi. 7 Ekim’den bu yana süren saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 37,658’e yükselirken yaralananların sayısı ise 86,237 olarak kaydedildi.

Gazze Şeridi’nde yaşanan saldırılar, özellikle son günlerde artarak devam etmekte. İsrail ordusunun sivillere yönelik yaptığı saldırılarda, savunmasız insanlar büyük zarar görmektedir. Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, saldırıların başladığı tarihten itibaren binlerce insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmış durumdadır. Saldırılar, bölgede insani krize neden olmakta ve uluslararası toplumun tepkisini çekmektedir.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırıları, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde devam etmekte. Sivil yerleşim birimlerine yapılan saldırılar, savaş suçu olarak kabul edilmekte ve uluslararası toplum tarafından kınanmaktadır. Filistin halkı, haksız saldırılara karşı güçlü bir direniş sergilemekte ve uluslararası destek arayışı içerisinde bulunmaktadır.

Gazze Şeridi’nde yaşanan insanlık dramı, tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. İnsan hakları örgütleri, uluslararası kuruluşlar ve devletler, İsrail’in saldırıları karşısında sessiz kalmamakta ve Filistin halkına desteklerini açıklamaktadır. Savaş ve şiddetin son bulması için barışçıl çözümler bulunması gerektiği vurgulanmakta ve tarafların diyaloga açık olması gerektiği belirtilmektedir.

Gazze Şeridi’nde devam eden saldırılar, bölgedeki insani krizi derinleştirmekte ve milyonlarca insanın hayatını riske atmaktadır. Uluslararası toplumun, barış ve adalet için harekete geçmesi ve bölgede siyasi çözüm yolları bulunması gerekmektedir. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına son verilmesi ve taraflar arasında barışçıl bir çözümün sağlanması için uluslararası çaba gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.