X
Gençlerin Yaratıcı Projeleri İçin Büyük Heyecan!
Görüntülenme Sayısı : 16

Gençlerin Yaratıcı Projeleri İçin Büyük Heyecan!

ABONE OL
11 Haziran 2024 12:56
Gençlerin Yaratıcı Projeleri İçin Büyük Heyecan!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Meslek Yüksekokulu’nda Girişimcilik dersini alan 40 öğrenci, projelerini İhtiyaç Haritası Kurucu Ortakları Dr. Ali Ercan Özgür, ünlü sanatçı Mert Fırat ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Kızılgüneşler’e sunarak değerlendirme fırsatı buldu. Jüri üyeleri, genç girişimcilere kariyerleri için değerli önerilerde bulundular.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşen proje sunumu etkinliğinde öğrenciler, dönem boyunca çalışarak hayata geçirdikleri 11 projeyi büyük bir heyecanla sundular. Dr. Övgü Pınar’ın rehberliğinde, farklı alanlara odaklanan gençler teknoloji, sanat, ticaret ve turizm gibi farklı sektörlerde çalışmalarını sunarak dikkat çektiler. Jüri, her projeyi titizlikle değerlendirerek gençlere önerilerde bulundu.

2015 yılında faaliyete geçen ve ihtiyaç sahiplerine destek olmayı hedefleyen İhtiyaç Haritası’nın Kurucu Ortakları Mert Fırat ve Dr. Ali Ercan Özgür, genç girişimcilere projenin çıkış hikayesini paylaştılar. Özgür ve Fırat, İhtiyaç Haritası’nın kâr amacı gütmeyen bir sosyal oluşum olduğunu vurgulayarak, gençlere sosyal projelerde yer almanın önemini aktardılar.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İEÜ Mütevelli Heyet Üyesi Emre Kızılgüneşler, dijitalleşmenin yanı sıra analog sosyalleşmenin önemine değindi. Kızılgüneşler, gençlere, tecrübenin para ile satın alınamayacak en değerli şey olduğunu söyleyerek, gelişen dijital dünyada sosyal ilişkilerin ve projelerin önemini vurguladı. Gençlere, iyi ilişkiler kurmalarını, sosyal projelerde yer almalarını ve analog sosyalleşmeden vazgeçmemelerini tavsiye etti.

Etkinlik boyunca genç girişimciler, tecrübeli isimlerle buluşarak hem fikir alışverişinde bulundular hem de kariyerleri için önemli ipuçları edindiler. Proje sunumu etkinliği, gençlerin girişimcilik ve sosyal projeler konusundaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına ve kendilerini geliştirmelerine yardımcı oldu. Jüri üyelerinin değerli geribildirimleriyle gençler, gelecek projelerine daha net bir şekilde yön verebilecekleri fırsatlar elde ettiler.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.