X
HATAY BASIN MERKEZİ AÇILDI: MESLEKTAŞLARIMIZA YENİ BİR UNSURLUÇ
Görüntülenme Sayısı : 41

HATAY BASIN MERKEZİ AÇILDI: MESLEKTAŞLARIMIZA YENİ BİR UNSURLUÇ

ABONE OL
28 Mart 2024 19:25
HATAY BASIN MERKEZİ AÇILDI: MESLEKTAŞLARIMIZA YENİ BİR UNSURLUÇ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve HABİTAT’ın desteği ile faaliyete geçen Merkez, EXPO Antakya HBB Yerleşkesi Hortikültür Alanı bünyesinde yer alacak. Merkez, gazetecilere günün koşullarında rahat ve teknolojik bir ortamda habercilik yapma olanağı sunmayı amaçlıyor. HBB Antakya Yerleşkesi’nde açılan merkez, basın mensuplarına bilgisayar, internet ve kırtasiye malzemeleri desteği sağlarken aynı zamanda konforlu bir çalışma alanı sunacak.

Açılışa HBB Başkanvekili Adnan Özkaya, Basın-Yayın Daire Başkanı Nida Yılmaz, EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, Habitat Derneği Hatay İl Sorumlusu Lale Nesil, EMD İzmir Şubesi Başkan Yardımcıları Mete Tamer Omur ve Seda Gök gibi önemli isimler katıldı. Açılış töreninde konuşan Demircan, YEREL BASIN YAŞASIN Projesi ve HATAY BASIN MERKEZİ’nin açılışının ardında yatan süreci anlattı. Demircan, İzmir merkezli bir gazetenin katkılarıyla, depremzedeler için yardım kampanyası başlatıldığını ve sonrasında YEREL BASIN YAŞASIN Gazetesini çıkararak Hataylı meslektaşlara destek olduklarını belirtti.

Demircan ayrıca, İzmir’den destek alınmasının öneminin altını çizerek, Hatay’ın medeniyetlerin buluştuğu bir kent olduğunu ve başkentlik yaptığı dönemde Doğu’nun Kraliçesi olarak anıldığını ifade etti. Projenin hayata geçmesinde destek olan kuruluşlara teşekkürlerini de sunan Demircan, Hatay’ın kraliçe olduğu günleri geri getirmeyi dilediklerini söyledi.

Açılışta konuşan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adnan Özkaya, depremin etkilerinin hala devam ettiğini ve basının bu süreçte önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Yılmaz ise, basın mensuplarının büyük fedakarlık gösterdiğini ve Hatay’ın sesi olduklarını vurgulayarak merkezin hayırlı olmasını temenni etti.

Habitat Derneği Hatay İl Sorumlusu Lale Nesil de, Habitat Derneği’nin sürdürülebilir kalkınma projeleri üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve basın merkezinin işsiz kalan basın mensupları için önemli bir adım olacağını ifade etti.

HATAY BASIN MERKEZİ, deprem sonrası Hataylı basın mensuplarına destek olmayı amaçlayan bir proje olarak Hatay’ın medya sektöründeki önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Açılışta emeği geçen herkese teşekkürler sunuldu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.