X
İçişleri Bakanı Yerlikaya Açıkladı: 81 İlde 2 Bin 614 Firari Yakalandı!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • İçişleri Bakanı Yerlikaya Açıkladı: 81 İlde 2 Bin 614 Firari Yakalandı!
Görüntülenme Sayısı : 9

İçişleri Bakanı Yerlikaya Açıkladı: 81 İlde 2 Bin 614 Firari Yakalandı!

ABONE OL
14 Mart 2024 10:24
İçişleri Bakanı Yerlikaya Açıkladı: 81 İlde 2 Bin 614 Firari Yakalandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 4 gün içinde 81 ilde gerçekleştirilen “Aranan Şahıslara Yönelik” operasyonlarında 2 bin 614 firarinin yakalandığını duyurdu. Yakalanan şahıslardan 0-5 yıl aranmakta olan 2 bin 586 kişi, 5-10 yıl aranmakta olan 19 kişi ve 10 yıldan fazla süredir aranan 9 kişi olduğunu belirtti. Operasyonlar sonucunda hırsızlık suçundan 476 kişi, dolandırıcılıktan 229 kişi, yağmadan 90 kişi, adam öldürmeden 34 kişi, cinsel suçlardan 49 kişi, narkotik suçlarından 449 kişi, terör suçundan 41 kişi ve kaçakçılık ile organize suçlardan 251 kişinin yakalandığı bilgisini paylaştı.

Yerlikaya, firarilerin çeşitli suçlardan arandığını belirtirken, operasyonların il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve sahil güvenlik komutanlığı tarafından gerçekleştirildiğini vurguladı. Firarilerin yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde yapılan baskınlarda ve kimlik kontrollerinde yakalanarak adalete teslim edildiğini ifade etti. Ayrıca firarilerin toplamda 2 bin 614 kişi olduğunu belirterek, vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesini istedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonun firarilere karşı başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve firarilerin korunma alanlarının giderek daraldığını bildirdi. Yerlikaya, firarilerin toplumdan izole edilerek adalete teslim edileceğini ve suçluların cezalandırılacağını belirtti. Operasyonların devam edeceğini ve kaçamayacaklarına dair firarilere açık bir mesaj gönderildiğini ifade etti. Son olarak, vatandaşların huzur ve güvenliği için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayarak, firarilere yönelik operasyonların devam edeceğini duyurdu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.