X
İçişleri Bakanlığı’ndan Sözleşmeli Personel Alımı Başladı
Görüntülenme Sayısı : 43

İçişleri Bakanlığı’ndan Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

ABONE OL
3 Nisan 2024 15:51
İçişleri Bakanlığı’ndan Sözleşmeli Personel Alımı Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, merkez ve taşra teşkilatına toplam bin 608 lisans, ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapılacağını açıkladı. Başvuruların 22-26 Nisan 2024 tarihleri arasında e-Devlet kapısı üzerinden yapılabileceği belirtildi. Sözleşmeli personeller, büro hizmetleri, destek hizmetleri ve teknik hizmetler alanlarında görev yapacak. Sınavlar ise 27 Mayıs-11 Haziran 2024 tarihleri arasında Bakanlık merkez dahil 8 ilde gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı’nın personel alımı adaylarından istenen koşullar arasında KPSS puanı ve tercih sıralaması yer alıyor. Adaylar, belirtilen tarihler arasında sözlü sınava katılarak başvurularını tamamlayabilecekler. Ayrıca, 112 Acil Çağrı Merkezlerinde istihdam edilecek 450 çağrı karşılama personelinin tamamının üniversitelerin 2 yıllık Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü’nden mezun olması gerekiyor.

Sınav ilanının Resmi Gazete ve İçişleri Bakanlığı ile Valiliklerin internet sayfalarında yayınlandığı belirtildi. Başvuruların elektronik ortamdan yapılacağı ve sınavların 12 komisyon tarafından gerçekleştirileceği ifade edildi. Adayların, belirtilen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirmesi ve sınav sürecine hazırlıklı olmaları gerekiyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yapılan personel alımı duyurusunda adaylara çağrıda bulunarak, başvurularını eksiksiz bir şekilde yapmaları ve sınav sürecine hazırlanmaları gerektiğini vurguladı. Sözleşmeli personel alımı ile İçişleri Bakanlığı’nın ihtiyaç duyduğu kadroların güçlendirileceği ve hizmet kalitesinin artırılacağı bekleniyor.

Sonuç olarak, İçişleri Bakanlığı’nın duyurduğu sözleşmeli personel alımı ile ilgili başvuru tarihleri ve sınav süreci detaylı bir şekilde belirtilmiş olup adayların gerekli koşulları sağlamaları ve belirtilen tarihler arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir. Adaylar, belirtilen tarihlerde e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirerek istenilen koşulları sağlamaları halinde sözlü sınava katılabileceklerdir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.