X
İlginç dönüşüm: Arı sokmasıyla ölümden dönen esnaf kuyumcu oldu
Görüntülenme Sayısı : 29

İlginç dönüşüm: Arı sokmasıyla ölümden dönen esnaf kuyumcu oldu

ABONE OL
27 Mart 2024 22:58
İlginç dönüşüm: Arı sokmasıyla ölümden dönen esnaf kuyumcu oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’de yaşanan ve Eylül ayında gerçekleşen arı sokması olayı sonrasında hayatını kurtaran kuyumcu komşusu Cem Köker’in iş yerini devralan Mehmet Güneş, artık kuyumculuk yapmaya başladı. Olay, İzmir’in meşhur Konak ilçesinde bulunan Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda geçti. Yıllardır şerbet satan Güneş, bir gün şerbet içine düşen arıyı kurtarmak isterken arının kendisini sokması sonucu hayati tehlike atlatmıştı. Güneş’in yüzü kızarırken ve nefes almakta zorlanırken, hemen kuyumcu dükkanı olan komşusu Köker’e sığındı. Köker’in hızlı müdahalesi ve ambulansın 3 buçuk dakika içinde gelmesi ile Güneş’in hayatı kurtarıldı.

Mehmet Güneş, yaşadığı bu olay sonrasında artık meyve suyu işini bırakıp kuyumculuk yapmaya karar verdi. Arının sokması sonrasında doktorun iğne uyguladığını ve artık ömür boyu iğne taşıması gerektiğini belirtti. Bu olayın ardından hayatını değiştirdiğini ve arılardan uzak duracaklarını söyledi. Mehmet Güneş’in kuyumculuk hayatına atılmasıyla ilgili komşusu Cem Köker de, Güneş’in iyi geçirdiği bu acı olayın ardından kendisine meslek değiştirmesi konusunda destek olduğunu ifade etti. Köker, o gün yaşananları hatırlatarak, arının hayatlarını değiştirdiğini ve artık Güneş’in kendisi gibi kuyumcu olduğunu belirtti.

Güneş, verdiği röportajda olayın nasıl geliştiğini anlatırken, hayatının bir anda değiştiğini ve artık arılardan uzak durduklarını dile getirdi. Meyve suyu işini bırakıp kuyumculuk sektörüne adım atan Güneş, artık iğnesini yanından ayırmayacağını belirtti. Ölüme bu kadar yaklaşmış olmanın etkisini üzerinden atamadığını söyleyen Güneş, hayatının bundan sonra nasıl şekilleneceğini bilmediğini ve arının hayatında her zaman bir dönüm noktası olacağını ifade etti.

Komşusu Cem Köker de olayın yaşandığı anları anımsatarak, Güneş’in hayatını kurtaran komşusu olarak onunla gurur duyduğunu belirtti. Köker, Güneş’in kuyumculuk sektöründe başarılı olacağına inandığını ve ilerleyen zamanlarda iyi işler yapacağını söyledi. İzmir’in bu olayla sarsılan Konak ilçesinde artık Mehmet Güneş’in kuyumcu dükkanı da tanınan bir iş yeri haline geldi. Arı sokması sonrasında yaşanan bu olay, Güneş’in hayatını tamamen değiştirmiş ve yeni bir başlangıca adım atmasını sağlamıştı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.