X
İnan: CHP’li Aday İduğ’u Hedef Alıyor
Görüntülenme Sayısı : 42

İnan: CHP’li Aday İduğ’u Hedef Alıyor

ABONE OL
27 Mart 2024 09:25
İnan: CHP’li Aday İduğ’u Hedef Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, CHP’nin Bornova Belediye Başkan adayı Ömer Eşki’nin mevcut Belediye Başkanı Mustafa İduğ hakkında iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. İnan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Bornova Belediye Başkan adayı Eşki’nin, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ hakkında yaptığı açıklamaya dikkat çekti. Ömer Eşki’nin kendisini “garanti başkan” gördüğünü öne süren İnan, “Giderayak İzmir’e zarar vermeye devam ediyorlar. 25 yıl boyunca verdikleri hasarı son güne kadar devam ettiriyorlar. Artık isyan sesleri kendi arkadaşlarından, kendi partilerinin adaylarından yükseliyor.” ifadelerini kullandı.

Eyyüp Kadir İnan, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un görev süreci boyunca İzmir’e zarar verdiğini iddia ederek, Mustafa İduğ’un ve beraberindekilerin son güne kadar İzmir’e zarar verme çabası içinde olduklarını belirtti. Ayrıca İnan, Bornova’da yıllardır süre gelen bir hasarın olduğunu ve bu hasarın İduğ ve ekibinin görev süresince artarak devam ettiğini ifade etti. İnan’ın bu açıklamalarıyla Bornova’da siyasi bir gerilim ortamı oluştu.

Ömer Eşki’nin CHP Bornova Belediye Başkan adayı olmasıyla birlikte, Bornova’da siyasi atmosfer daha da gerilmiş durumda. Eşki’nin iddiaları ve İnan’ın yanıtıyla birlikte, Bornova seçmeni arasında da bir gerilim ve tartışma havası oluştu. Kimi seçmenler Eşki’nin iddialarını desteklerken, kimileri de İnan’ın eleştirilerine katılıyor. Bornova’nın siyasi hayatında yeni bir dönemin başladığı ve bu dönemin oldukça tartışmalı geçeceği öngörülüyor.

İddiaların CHP içerisinde de yankı bulmasıyla birlikte, parti içinde de bazı rahatsızlıkların baş gösterdiği söyleniyor. Eşki’nin İduğ hakkındaki iddiaları ve İnan’ın bunlara cevabı, CHP’nin Bornova Belediye Başkan adayı belirleme sürecinde de etkili olabilir. Parti içinde yaşanan bu gerilim ve tartışmalar, Bornova seçimlerinin sonucunu da etkileyebilir.

Eyyüp Kadir İnan’ın açıklamalarıyla Bornova’da siyasi çekişme artarken, seçmenler de bu durumun etkilerini üzerlerinde hissediyor. Önümüzdeki günlerde Bornova Belediye Başkanlığı için yapılacak seçimlerde, İduğ, Eşki ve diğer adayların bu tartışmalar ışığında nasıl bir kampanya yürütecekleri ve seçmeni nasıl ikna edecekleri merakla bekleniyor. Bornova halkı, tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor ve doğru tercihi yapabilmek için adayların vaatlerini, iddialarını ve eleştirilerini dikkatle değerlendiriyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.