X
İngiltere’den Gazze’ye İlk Havadan Yardım Operasyonu
Görüntülenme Sayısı : 34

İngiltere’den Gazze’ye İlk Havadan Yardım Operasyonu

ABONE OL
26 Mart 2024 13:22
İngiltere’den Gazze’ye İlk Havadan Yardım Operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin RAF A400M askeri nakliye uçağı ile Gazze’ye insani yardım bıraktığı belirtildi. Toplamda 10 tondan fazla su, pirinç, yemeklik yağ, un, konserve ve bebek mamasının Gazze halkına destek olacağı vurgulandı. İngiltere’nin yardım operasyonu için Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri ile yakın iş birliği içinde çalıştığı duyuruldu.

İngiltere Savunma Bakanı Grant Shapps, Gazze’ye yönelik yardım bütçesini 3 katına çıkardıklarını ancak daha fazla yardım göndermek istediklerini belirtti. Havadan yardımın, insani desteğin yeni bir yolu olduğuna işaret etti. Kraliyet Hava Kuvvetleri personeline ve Ürdünlü ortaklara teşekkür eden Shapps, İngiltere’nin hayat kurtaran yardımları her şekilde ulaştırmak için çaba harcadığını vurguladı. Ayrıca İsrail’e Gazze’ye yardım sevkiyatı için liman erişimi sağlaması ve daha fazla geçiş noktası açması yönünde çağrıda bulunmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Havadan yardım operasyonu, Gazze’deki insanlara hızlı ve etkili bir şekilde yardım ulaştırmayı amaçlıyor. İngiltere’nin insani yardım için her türlü imkanı seferber ettiği ve bu süreçte Ürdün Kraliyet Hava Kuvvetleri ile iş birliği yaptığı belirtildi. Gazze’ye yardım göndermek için her türlü yolun deneneceği ve İsrail’in de bu süreçte yardımı kolaylaştırması gerektiği vurgulandı.

Gazze’ye insani yardım göndermek, bölgede yaşanan zorlukların bir nebze olsun hafifletilmesine katkı sağlayabilir. İngiltere’nin bu konuda kararlı bir şekilde hareket ettiği ve Gazze halkına destek olmak için her türlü çabayı gösterdiği açıklandı. Diğer ülkelerin de benzer şekilde yardım operasyonları düzenleyerek bölgedeki acil ihtiyaçlara destek olması gerektiği belirtilirken, uluslararası toplumun bu konuda birlik içinde hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Sonuç olarak, İngiltere’nin Gazze’ye insani yardım gönderme çabalarının devam ettiği ve bu konuda aktif olarak çalışmalar yürüttüğü ifade edildi. İngiltere Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre RAF A400M askeri nakliye uçağı ile gerçekleştirilen yardım operasyonunun Gazze halkına destek olacağı ve İngiltere’nin bu konudaki çabalarının artarak devam edeceği belirtildi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.