X
İsrail Güçleri Gazze’yi Vurdu: 179 Gündür Saldırılar Devam Ediyor
Görüntülenme Sayısı : 48

İsrail Güçleri Gazze’yi Vurdu: 179 Gündür Saldırılar Devam Ediyor

ABONE OL
2 Nisan 2024 18:29
İsrail Güçleri Gazze’yi Vurdu: 179 Gündür Saldırılar Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail güçleri Gazze Şeridi’ne yönelik bombardımanına 179 gündür devam ediyor. Sivillerin sığındığı yerleşim yerlerine savaş uçaklarıyla her gün saldırı düzenleyen İsrail ordusu, ibadethaneleri ve hastaneleri de vuruyor. Tüm tepkilere rağmen savaş suçu işlemeye devam eden İsrail güçleri, bölgede can kayıplarının artmasına neden olmaktadır. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte düzenlenen saldırılarda 71 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 102 Filistinlinin de yaralandığı belirtilmiştir. Ayrıca, bölgedeki bombardımanın başladığı 7 Ekim tarihinden bu yana yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısının 32 bin 916’ya, yaralananların sayısının ise 75 bin 494’e yükseldiği ifade edilmiştir.

İsrail, dün gece Gazze Şeridi’nin merkezindeki Deir el-Balah kentinin güneyindeki El-Bashir Camii’ne düzenlediği saldırıda 4 Filistinli hayatını kaybetmiştir. El-Hakar bölgesinde bulunan cami saldırısında yaralanan 17 Filistinli El Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Saldırı sonucunda caminin çevresinde bulunan birçok ev de hasar görmüştür.

Gazze Şeridi’nde devam eden çatışmaların sonucunda birçok can kaybı yaşanmaktadır. İsrail güçleri özellikle yerleşim yerlerine düzenledikleri saldırılarla sivilleri hedef almaktadır. Bölgedeki hastaneler ise yaralılara yetişmekte zorluk çekmektedir. Uluslararası toplum ise İsrail’in bu saldırılarını sert bir dille kınamaktadır. Ancak, İsrail güçleri bu tepkilere aldırmadan saldırılarına devam etmektedir.

Gazze Şeridi’nde yaşanan çatışmalar 7 Ekim tarihinden bu yana devam etmektedir. İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılar sonucunda çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bildirilmektedir. Bölgede insani krizin derinleştiği ve yardıma ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir. Tüm dünya, Gazze’deki çatışmalara son verilmesi ve barışçıl bir çözüm bulunması yönünde çağrı yapmaktadır.

Gazze Şeridi’nde devam eden İsrail bombardımanı sonucunda sivillerin hedef alınması uluslararası arenada büyük tepkilere neden olmaktadır. Filistinli yetkililer, dünya kamuoyundan İsrail’in saldırılarına son verilmesi ve bölgede barışın sağlanması için destek istemektedir. Ancak, şu ana kadar bölgedeki çatışmalara son verilememiştir ve can kayıpları artarak devam etmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.