X
İsrail’in Gazze’deki Saldırılarına Tepkiler Büyüyor
Görüntülenme Sayısı : 32

İsrail’in Gazze’deki Saldırılarına Tepkiler Büyüyor

ABONE OL
23 Haziran 2024 18:02
İsrail’in Gazze’deki Saldırılarına Tepkiler Büyüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail, Gazze Şeridi’nde 261 gündür devam eden saldırılarında sivilleri hedef alıyor. İsrail’in ateşkes çağrılarına aldırış etmemesiyle birlikte saldırılarını arttırması sonucu, bölgede her geçen gün yeni kayıplar yaşanmaktadır. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail ordusu son 24 saat içinde gerçekleştirdiği 3 saldırıda 47 Filistinlinin hayatını kaybetmiş ve 121 Filistinli yaralanmıştır.

Bölgede 7 Ekim tarihinden bu yana devam eden saldırılarda, hayatını kaybeden ve yaralanan sivillerin sayılarının da arttığı belirtilmektedir. Yapılan açıklamaya göre, saldırılarda hayatını kaybeden sivil sayısı 37 bin 598’e ulaşmışken yaralı sayısı ise 86 bin 32’ye yükselmiştir.

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki sivil halkı hedef alan saldırılarına karşı uluslararası toplumun tepkileri de gün geçtikçe artmaktadır. Sivil kayıpların ve yaralanmaların artmasıyla birlikte, İsrail’in bu saldırı politikasının sonlandırılması için birçok ülke ve kuruluş açıklamalarda bulunmaktadır. Ancak İsrail, askeri operasyonlarına devam etmekte ve sivilleri hedef almaktan geri durmamaktadır.

Gazze’deki bu insanlık dışı saldırılar karşısında Filistin halkı büyük acılar yaşamaktadır. Sivil kayıpların her geçen gün artması, bölgedeki insani krizi derinleştirmekte ve çözüm arayışlarını zorlaştırmaktadır. Uluslararası toplumun bu duruma sessiz kalmaması ve İsrail’in saldırgan politikalarına karşı adım atması gerekmektedir.

İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik saldırıları, insanlık suçudur ve uluslararası hukuka aykırıdır. İsrail’in bu saldırılarını durdurması ve bölgedeki insani krize çözüm bulunması için uluslararası toplumun derhal harekete geçmesi gerekmektedir. Filistin halkı, bu zor zamanlarda dünya kamuoyundan destek beklemekte ve yaşanan acılara son verilmesi için çaba göstermektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.