X
İsrail’in Gazze’ye Açtığı Ateş Topu: Son 24 Saatte 72 Ölü, 129 Yaralı!
  • Hızır Basın
  • Dünya
  • İsrail’in Gazze’ye Açtığı Ateş Topu: Son 24 Saatte 72 Ölü, 129 Yaralı!
Görüntülenme Sayısı : 10

İsrail’in Gazze’ye Açtığı Ateş Topu: Son 24 Saatte 72 Ölü, 129 Yaralı!

ABONE OL
12 Mart 2024 20:34
İsrail’in Gazze’ye Açtığı Ateş Topu: Son 24 Saatte 72 Ölü, 129 Yaralı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne 158 gündür hava, kara ve denizden saldırılar düzenliyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre son 24 saat içinde Gazze’ye düzenlenen 8 saldırıda 72 kişi hayatını kaybetti, 129 kişi de yaralandı. Toplamda ise 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 31.184’e yükselirken yaralı sayısı ise 72.889’a ulaştı.

İsrail ordusu, sabah saatlerinde Gazze’nin doğusundaki Kuveyt Kavşağı yakınında yardım tırlarını bekleyen kalabalığı hedef aldı. Sağlık yetkililerine göre İsrail tanklarının gerçekleştirdiği saldırı sonucunda 11 kişi öldü, en az 25 kişi ise yaralandı. Bu saldırılar, Gazze’deki insanlık dramını daha da derinleştirerek acımasız bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

Gazze Şeridi’nde yaşanan bu kanlı saldırılar uluslararası toplumda büyük tepki çekerken, Filistin halkının çaresizliği de ortaya çıkıyor. İsrail’in Gazze’ye yönelik ablukası devam ederken, sivil halkın bu saldırılardan korunma imkanı bulunmuyor. Uluslararası insani yardım kuruluşları, Gazze’ye yardım götürmeye çalışırken dahi İsrail saldırılarına maruz kalıyor ve yardım tırları hedef alınıyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar, Gazze Şeridi’ndeki insanların maruz kaldığı zorlukları ve çaresizliği gözler önüne seriyor. Toplamda binlerce kişinin hayatını kaybettiği, yüz binlercesinin yaralandığı bu dramatik durum karşısında uluslararası toplumun sessiz kalmaması gerekiyor. İnsanlık onuruna yakışır bir şekilde yaşam mücadelesi veren Gazze halkına destek olunması, barış ve adaletin sağlanması için acil eylemler alınması gerekmektedir.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ablukası, sadece Filistin halkının yaşamını değil aynı zamanda tüm insanlığın vicdanını da yaralamaktadır. Bu insanlık dışı saldırılara dur demek ve Filistin halkına destek olmak için uluslararası alanda daha fazla baskı kurulması ve acil çözüm planlarının uygulanması gerekmektedir. Gazze’deki zulüm ve adaletsizlik son bulmalı, insanların yaşam hakkı ve huzuru için adil bir çözüm bulunmalıdır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.