X
İşte Resmi Olmayan Sonuçlar – İl İl Adayların Kazandığı İller
Görüntülenme Sayısı : 41

İşte Resmi Olmayan Sonuçlar – İl İl Adayların Kazandığı İller

ABONE OL
1 Nisan 2024 11:22
İşte Resmi Olmayan Sonuçlar – İl İl Adayların Kazandığı İller
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Türkiye genelinde birçok ilde belediye başkanlarının kim olduğu netlik kazanmıştır. İstanbul’da CHP adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara’da CHP adayı Mansur Yavaş ve İzmir’de CHP adayı Cemil Tugay seçimleri kazanmışlardır. Bingöl’de AK Parti adayı Erdal Arıkan, Giresun’da CHP adayı Fuat Köse ve Tokat’ta MHP adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu galip gelmiştir. Artvin’de CHP adayı Bilgehan Erdem, Bilecik’te CHP adayı Melek Mızrak Subaşı ve Çanakkale’de CHP adayı Muharrem Erkek seçimi kazanmıştır. Afyon’da ise CHP adayı Burcu Köksal başkanlık koltuğuna oturmuştur.

Adana’da CHP adayı Zeydan Karalar, Balıkesir’de CHP adayı Ahmet Akın ve Şırnak’ta AK Parti adayı Mehmet Yarka seçildi. Amasya’da CHP adayı Turgay Sevindi, Adıyaman’da CHP adayı Abdurrahman Tutdere ve Yozgat’ta YRP adayı Kazım Arslan belediye başkanı seçildi. Sinop’ta CHP adayı Metin Gürbüz, Manisa’da CHP adayı Gülşah Durbay ve Çankırı’da MHP adayı İsmail Hakkı Esen galip geldi. Kastamonu’da CHP adayı Hasan Baltacı, Kırşehir’de CHP adayı Selahattin Ekicioğlu ve Yalova’da CHP adayı Mehmet Gürel seçilen isimler arasında yer alırken, Malatya’da AK Parti adayı Sami Er ve Kayseri’de AK Parti adayı Memduh Büyükkılıç başkanlık görevine getirildi.

Ordu’da AK Parti adayı Hilmi Güler, Tunceli’de DEM Parti adayı Cevdet Konak ve Nevşehir’de İYİ Parti adayı Rasim Arı kazanan isimlerden birkaçıdır. Muğla’da CHP adayı Ahmet Aras, Kütahya’da CHP adayı Eyüp Kahveci ve Isparta’da AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen seçimleri kazandı. Hatay’da AK Parti adayı Mehmet Öntürk, Osmaniye’de MHP adayı İbrahim Çenet ve Bitlis’te AK Parti adayı Nesrullah Tanğlay belediye başkanı oldu. Çorum’da AK Parti adayı Halil İbrahim Aşgın, Karabük’te AK Parti adayı Özkan Çetinkaya ve Kırıkkale’de CHP adayı Ahmet Önal belediye başkanlığına seçildi. Niğde’de AK Parti adayı Emrah Özdemir, Burdur’da CHP adayı Ali Orkun Ercengiz ve Mersin’de CHP adayı Vahap Seçer galip gelirken, Denizli’de CHP adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve Sakarya’da AK Parti adayı Yusuf Alemdar belediye başkanı seçilen isimler arasında yer almıştır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.