X
İzmir Belediyesi Engellilere Destek Sağlıyor
Görüntülenme Sayısı : 527

İzmir Belediyesi Engellilere Destek Sağlıyor

ABONE OL
9 Temmuz 2024 09:30
İzmir Belediyesi Engellilere Destek Sağlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsizmir Şube Müdürlüğü, engelli yurttaşların kente her noktaya rahatça erişebilmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. Engelsiz araçlar sayesinde, engelli bireyler kamu kurumlarına, hastanelere, sınavlara ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerine kolayca ulaşım sağlayabilmektedir. Şehir dışından gelen engelli yurttaşlar ise mesai saatleri içerisinde havaalanı, otogar veya tren garından alınarak hedefledikleri noktaya ulaştırılmaktadır. Ayrıca arızalanan akülü veya manuel tekerlekli sandalyeler de bakım ve onarım istasyonunda tamir edilerek evlerine teslim edilmektedir. Bu hizmetler engelli bireyler tarafından oldukça önemli bulunmakta ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür edilmektedir.

Engelsiz araçlar özel donanımlı olup en fazla 8 tekerlekli sandalyeyi taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Bu araçlar engelli yurttaşların hastanelere, sınavlara ve kamu kurumlarına ulaşımını sağlarken aynı zamanda sivil toplum örgütlerinin etkinliklerine de destek olmaktadır. Şehir dışından gelen engelli yurttaşlar da havaalanı, otogar veya tren garlarından alınıp hedef noktalarına ulaştırılmaktadır. Engelli bireylerin belli periyotlarla hastaneye gitmeleri gereken durumlarda ise sosyal hizmet uzmanları ev ziyareti yaparak gerekli desteği sağlamakta ve erişilebilir ulaşım hakkının önemini vurgulamaktadır.

Engelli yurttaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engelsiz araçlarıyla sağlanan ulaşım hizmetinden memnuniyetlerini dile getirmektedirler. Gerek konforlu seyahat imkanı gerekse doğrudan evlerinden alınıp istedikleri noktalara ulaştırılmaları, engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaktadır. Bu hizmet yardımıyla engelli bireylerin dışarı çıkma ve sosyal faaliyetlere katılma imkanı artmakta ve ailelerine de olumlu şekilde yansımaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik sunduğu hizmetler, sadece şehir içinde değil şehir dışındaki etkinliklere katılımı da sağlamaktadır. Engelli bireyler ve aileleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetlerine minnettarlık duymakta ve yaşamlarını olumlu yönde etkilediğini belirtmektedirler. Erişilebilir ulaşım hakkının bir gereklilik olduğu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu alandaki çalışmalarının devamının geleceği düşünülmektedir. Yapılan hizmetlerle engelli bireylerin yaşam kalitesinin arttığı ve topluma daha fazla entegre olmalarının desteklendiği görülmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.