X
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarını Ziyaret Etti
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarını Ziyaret Etti
Görüntülenme Sayısı : 46

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarını Ziyaret Etti

ABONE OL
1 Nisan 2024 13:29
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tugay, Zübeyde Hanım’ın Anıt Mezarını Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, seçimin ardından ilk sabah Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Karşıyaka’da bulunan anıt mezarını ziyaret etti. Tugay, anıta çiçek koyarak, dua etti. Tugay açıklamasında “İlk buraya gelmek istedim. Çünkü bizim mücadeleci ruhumuz, Cumhuriyetimizin kurucusundan emanet. Karanlığa teslim olmadan, O’nun bize gösterdiği aydınlık yolda, kentimiz ve ülkemiz için yorulmadan çalışacağız. Daha iyi bir Türkiye’yi, hep birlikte kuracağız. Zübeyde Annemiz, Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarına sonsuz saygılarımla. Ruhları şad olsun” dedi.

Tugay, anıt mezar ziyaretinin ardından esnaf gezdi. Yurttaşlar, evlerinin pencere ve balkonlarından el sallayarak, yanına gelip fotoğraf çektirerek tebrik ettiği Tugay’a şu sözleri söyledi: “Tebrik ederim evladım. Yüzümüzü güldürdün. Tebrikler Başkan, pırıl pırıl bir sabaha uyandık. Bugün doğum günümdü. Türkiye bana en güzel hediyeyi verdi. Sabah sabah yolda bir Başkan çıktı karşımıza. Her şey çok güzel olacak” gibi sözlerle tebrik etti. Yurttaşların araçlarından korna çalarak tebrik ettiği Tugay, yaş almış kişilerin ellerinden öpüp, hal hatır sordu.

Tugay, seçim sonrası açıklamalarında İzmir’in çeşitli sorunlarına dikkat çekerek, çalışma vaatlerini sıraladı. Kentin temel sorunları olan trafik, çevre kirliliği, altyapı eksiklikleri gibi konuları çözmek için projeler geliştireceklerini belirtti. Ayrıca, dezavantajlı gruplara yönelik sosyal projelerle, gençler, kadınlar ve engelliler için destek ve fırsatlar sunacaklarını vurguladı.

Ziyaretler ve açıklamaların ardından Tugay, belediye binasında göreve başladı. İlk olarak, belediye çalışanlarıyla tanışarak, birlikte yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ardından, belediyenin genel koordinasyonunu sağlamak üzere bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, belediyenin öncelikli projeleri ve çalışma alanları ele alındı. Tugay, belediye ekiplerine yönelik motivasyon konuşması yaparak, birlikte başarılı bir dönem geçireceklerine inancını dile getirdi.

İzmir halkı, yeni seçilen Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’a olan güvenlerini açıkça dile getirirken, Tugay da bu güvenin boşa çıkmayacağını göstermek için çalışmalara hızla başladı. Tugay’ın İzmir için planladığı projeler ve yapacağı hizmetlerle, kentin daha yaşanabilir bir yer haline gelmesi ve halkın yaşam kalitesinin artması hedefleniyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.