X
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden BAYOSB’ye İtfaiye Grubu İmzalıyor
Görüntülenme Sayısı : 45

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden BAYOSB’ye İtfaiye Grubu İmzalıyor

ABONE OL
27 Mart 2024 18:45
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden BAYOSB’ye İtfaiye Grubu İmzalıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa’daki Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’ne (BAYOSB) İtfaiye Grubu kurmak amacıyla yeni bir iş birliği protokolü imzaladı. Protokol kapsamında, BAYOSB’nin itfaiye hizmet binasında görev alacak araçlar ve personel, Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, organize sanayi bölgelerindeki endüstriyel faaliyetlerin potansiyel risklerini vurgulayarak, bu tür felaketlerle hızlıca müdahale edebilmenin önemine değindi. Soyer, iş birliğinin İzmir için büyük öneme sahip bir adım olduğunu belirterek, bu tür girişimlerin diğer illere de örnek olması temennisinde bulundu.

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren ise yaptığı açıklamada, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncü projelerine dikkat çekerek, itfaiye gruplarının bölgelerinde yer almasının önemine vurgu yaptı. Telseren, güvenli ve çevre dostu bir sanayi bölgesi oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, bu iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sanayi bölgeleriyle imzaladığı iş birliği protokollerinin 7.’sini BAYOSB’de uygulamaya koyacak. Bölgede 3 araçlık 12 kişilik bir itfaiye grubu oluşturulacak. Grubun hizmet binasında eğitim salonu, amir odası, mutfak ve diğer hizmet birimleri yer alacak. Bölgedeki güvenlik önlemlerine katkı sağlayacak itfaiye grubu modeli, diğer organize sanayi bölgelerine de örnek olacak şekilde genişletilecek.

Protokol imza törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra, Genel Sekreter Barış Karcı, İtfaiye Dairesi Başkanı İsmail Derse, BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren ve diğer yetkililer de katıldı. Bu iş birliği projesi, İzmir’in sanayi bölgelerinin güvenliğine yapılan önemli bir yatırım olarak dikkat çekiyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.