X
İzmir Ticaret Odası’ndan Almanya ile İş Birliği Çağrısı
Görüntülenme Sayısı : 44

İzmir Ticaret Odası’ndan Almanya ile İş Birliği Çağrısı

ABONE OL
25 Mart 2024 10:49
İzmir Ticaret Odası’ndan Almanya ile İş Birliği Çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye ile Almanya arasındaki iş birliklerini artırmayı hedefleyen İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen toplantı, tüm ilgiyle karşılandı. Toplantıda konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Ralf Manfred Schröer, iki ülke arasındaki ticaretin hızla büyüdüğüne vurgu yaptı. Özgener, İzmir’in sağlık turizmi potansiyeline dikkat çekerken; Schröer, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinde yatırım yapmanın avantajlarına değindi.

Toplantıya yoğun katılımın olduğu belirtilirken, açılış konuşmalarını yapan Mahmut Özgener ve Ralf Manfred Schröer, iş birliği fırsatlarına vurgu yaptılar. NRW Global Business Türkiye Temsilciliği tarafından sunum yapılan toplantıya, T.C. Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya ve birçok İzmir Ticaret Odası üyesi de katıldı.

Mahmut Özgener, Türkiye ile Almanya arasındaki ticaretin son 5 yılda sürekli arttığını belirterek 2023 yılında ticaret hacminin rekor seviyeye ulaştığını dile getirdi. Özgener, İzmir’in Almanya ile olan ticaretinde ihracat fazlası verdiğine dikkat çekerek, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin büyümesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Sağlık turizmi konusunda da konuşan Mahmut Özgener, İzmir’in bu alanda potansiyeli olduğunu ve Alman vatandaşlara hizmet verebileceğini belirtti. Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Ralf Manfred Schröer ise Türk firmalarını Almanya’ya yatırım yapmaya teşvik ederek, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletindeki pazarın önemine dikkat çekti.

Almanya’nın Türkiye’nin en büyük ihracat partneri olduğunu vurgulayan Schröer, iki ülke arasındaki iş birliğinin giderek arttığını ifade etti. Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletinde yatırım yapmanın avantajlarından bahseden Schröer, 100 milyonluk bir tüketici kitlesine ulaşmanın önemini vurguladı. Bu sayede Türk şirketlerinin dünyanın en büyük pazarlarına giriş yapabileceğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.