X
”İzmir’de AKP’li Belediyelerin Yolsuzluk Dosyaları Ortaya Çıktı!”
Görüntülenme Sayısı : 37

”İzmir’de AKP’li Belediyelerin Yolsuzluk Dosyaları Ortaya Çıktı!”

ABONE OL
26 Mart 2024 19:06
”İzmir’de AKP’li Belediyelerin Yolsuzluk Dosyaları Ortaya Çıktı!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mahir Polat, partisinin İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Polat, Türkiye’nin 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde kaderinin belirleneceğini söyleyerek, seçmenleri sandık başına iradelerini yansıtmaya çağırdı. Polat, seçimde kenti, kentin geleceğini ve sürdürülebilirliğini oylayacaklarını belirtirken, İzmir’de AKP’li 3 belediye başkan adayı ile ilgili yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını kamuoyuyla paylaştı.

“İzmir organize işler sarmalı” olarak adlandırdığı olayda, Kemalpaşa Örnekköy’de bir tavuk çiftliği arazisinin yalan beyanlarla villa haline getirildiğini açıklayan Polat, dosyalarda yer alan belgelere dayanarak detayları kamuoyuyla paylaştı. Polat, yaptığı açıklamada İzmir’e talip olan 3 belediye başkan adayının imar konusunda nasıl bir rant sarmalı içinde olduğunu anlattı. Kemalpaşa Örnekköy’de bulunan bir tavuk çiftliğinin hikayesinden başlayarak, yaşanan süreci detaylı bir şekilde anlattı.

Polat, dosyalarda yer alan belgelerle desteklediği iddialarına devam ederek, yapı kayıt belgesi alınan alanın sürekli olarak değiştirildiğini ve usulsüzlüklerin olduğunu ortaya koydu. Çeşitli yalan beyanlar ve dolandırıcılık iddialarının bulunduğu dosyalarda, 3 AKP’li belediye başkan adayının da yer aldığını belirtti.

1.8 trilyonluk vurgun iddiasında bulunan Polat, yaptığı açıklamalarda maddi değerle ilgili de bilgi verdi. Dosyalardaki belgelerin devlet kayıtlarına dayandığını ve net bir şekilde ortaya konulduğunu ifade etti. Polat, yapılan usulsüzlüklerin ve dolandırıcılıkların açığa çıkarılması gerektiğini savundu.

Son olarak, Cumhuriyet savcılarına ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na seslenen Polat, yaşanan olayların ciddi olduğunu ve gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı. Dosyalarda yer alan belgelerin ve belirtilen iddiaların ciddi şekilde araştırılması ve gerekli yasal süreçlerin başlatılması gerektiğini dile getirdi. Polat, tüm bu açıklamalarını belgelerle ve somut verilerle desteklediğini ve gerçeklerin gün yüzüne çıkmasının önemli olduğunu belirtti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.