X
İzmir’de CHP Önde!
Görüntülenme Sayısı : 35

İzmir’de CHP Önde!

ABONE OL
31 Mart 2024 20:33
İzmir’de CHP Önde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimi’nde İzmir’de sandıkların kapanmasının ardından CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ilk resmi olmayan sonuçları paylaştı. Aslanoğlu’nun açıkladığı verilere göre, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, oyların yüzde 51’ini alarak yarışı önde götürüyor. Rakibi AK Parti’nin adayı Hamza Dağ ise oy oranı yüzde 36 civarında seyrediyor. Şu an için açılan sandıkların yüzde 13.5’u incelenmiş durumda ve CHP adayı büyük bir önde gidişle seçimde avantajlı konumda bulunuyor.

İzmir Büyükşehir’deki bu tablonun ilçelerde de benzer şekilde devam ettiği belirtiliyor. İlçelerde de CHP adaylarının başarılı bir performans sergilediği ve ilçe meclislerinde de zaferin kendilerine doğru geldiği ifade ediliyor. 29 ilçede de CHP adaylarının önde olduğu vurgulanırken, Aslanoğlu, “Üçte biri açılan sandıklardan aldığımız bilgilere göre İzmir genelinde büyük bir başarı elde ettik” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Aslanoğlu’nun paylaştığı ilk resmi olmayan sonuçlara göre, Cemil Tugay önderliğindeki CHP, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde önemli bir avantaj elde etmiş görünüyor. Tugay’ın yüzde 51’lik oy oranı, AK Parti’den Hamza Dağ’ın yüzde 36’lık oranının oldukça üzerinde bulunuyor. CHP’nin, beklenildiği gibi il genelinde birçok ilçede de önde götürdüğü ve seçimlerde başarılı bir performans sergilediği belirtiliyor.

Sonuçların netleşmesi için sandıkların üçte birinin açıldığı göz önüne alındığında, CHP’nin İzmir’de büyük bir zafer kazandığı söylenebilir. İl Başkanı Aslanoğlu’nun açıklamalarına göre, partinin İzmir’deki genel başarısı dikkat çekerken, seçim sonuçlarının resmiyet kazanmasıyla birlikte daha net bir tablo ortaya çıkacaktır. CHP’nin büyükşehirdeki üstünlüğü ile ilçelerde de başarılı bir performans sergilemesi, partililere umut verirken, AK Parti cephesinde ise bu durumun nasıl değerlendirileceği merak konusu olmaya devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.