X
Izmir’de düzensiz göçmenlere ceza yağdı!
Görüntülenme Sayısı : 27

Izmir’de düzensiz göçmenlere ceza yağdı!

ABONE OL
29 Mart 2024 02:01
Izmir’de düzensiz göçmenlere ceza yağdı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İzmir’de düzenlenen “KALKAN-15” operasyonlarında düzensiz göçmenlere konaklama imkanı sağlayan 35 otel hakkında işlem yapılarak para cezası uygulandığını ve 40 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar Konak İlçesi Basmane bölgesinde gerçekleştirildi.

Bakan Yerlikaya’nın X hesabından yapılan paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, Konak ilçesi Basmane bölgesinde bulunan 35 otele yönelik operasyonlar düzenlendi. Bu operasyonlar sonucunda 40 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenlerden 39’u geri gönderme merkezine teslim edilirken, 1’i hakkında adli işlem yapılmak amacıyla gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı’nın açıklamasında, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairesi Başkanlığı’nın da katılımıyla “Düzensiz Göç” ile mücadele kapsamında operasyonların gerçekleştirildiği belirtildi. Bu operasyonlar ile ilgili olarak 35 otele para cezası uygulanırken, düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam edeceği vurgulandı.

İzmir’de gerçekleştirilen operasyonlar hakkında yapılan açıklama, düzensiz göçmenlere karşı sıkı tedbirlerin alındığını ve yasal yollardan göçmenleri korumak için çalışmaların sürdürüldüğünü gösterdi. Operasyonlar, Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü koordinesinde titizlikle yürütülmüş ve düzensiz göçmenlere konaklama imkanı sağlayan otellere yönelik cezaların uygulandığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıklamaları, düzensiz göçmenlerle mücadelede kararlı bir tutum sergilendiğini ve bu konuda etkili adımlar atıldığını ortaya koydu. “KALKAN-15” operasyonları ile düzensiz göçmenlere karşı önlem alınırken, konaklama imkanı sağlayan otellere de caydırıcı cezaların uygulandığı görüldü. Bu tür operasyonların devam edeceği ve düzensiz göçmenlerle mücadelede kararlılıkla çalışmaların sürdürüleceği belirtildi. – ANKARA

İçişleri Bakanı, Göçmen, İzmir, Ceza, Operasyon, Göçmenler, 3.Sayfa, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika › 3.Sayfa › İzmir’de düzensiz göçmenlere konaklama imkanı sağlayan 35 otele para cezası – Son Dakika

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.