X
İzmir’de Heyecan Dorukta: Cemil Tugay Yüzde 50.5 Önde!
Görüntülenme Sayısı : 39

İzmir’de Heyecan Dorukta: Cemil Tugay Yüzde 50.5 Önde!

ABONE OL
1 Nisan 2024 03:15
İzmir’de Heyecan Dorukta: Cemil Tugay Yüzde 50.5 Önde!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay’ın seçimde yüzde 50.5 oy oranına sahip olduğunu açıkladı. Aslanoğlu, seçimin hala devam ettiğini belirterek, sandıkların sadece üçte birinin açıldığını ve genelde bir iki puanlık düşüş ya da artış olabileceğini ifade etti. Ancak CHP’nin oylarının oldukça istikrarlı bir şekilde seyrettiğini vurguladı. Aslanoğlu, seçim sonuçlarını saat 22.00’de tüm İzmirlilere Cumhuriyet Meydanı’nda açıklayacaklarını duyurdu.

Aslanoğlu, CHP İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı açıklamada, 3 bin 780 sandığın sonuçlarını aldıklarını ve Cemil Tugay’ın yüzde 50.5 oy aldığını belirtti. Rakip adayın ise yaklaşık yüzde 36 oy oranında olduğunu açıkladı. İlçelerden de olumlu sonuçlar aldıklarını ve Türkiye genelinde başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Aslanoğlu, bu başarının CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve diğer genel başkan yardımcıları ile örgütün gayretli çalışmalarıyla gerçekleştiğini ifade etti.

Aslanoğlu, İzmirlileri seçim sonuçlarını paylaşmak için saat 22.00’de Cumhuriyet Meydanı’na davet etti. İlçelerdeki yarışın hala devam ettiğini ve bazı ilçelerde henüz sonuçların açıklanamayacak düzeyde olduğunu belirtti. Ancak genel olarak seçimin başarılı geçtiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Aslanoğlu, Cemil Tugay’ın yüzde 50.5 oy oranıyla seçimin önde gittiğini ve rakibin ise yüzde 36 bandında olduğunu ifade etti. Sandıkların sadece üçte birinin açıldığını hatırlatarak, sonuçların değişebileceğini ancak şu an için oy oranlarının istikrarlı olduğunu belirtti. Aslanoğlu, Türkiye genelinden de olumlu sonuçlar aldıklarını ve başarılarını CHP Genel Başkanı ve diğer parti yetkililerine ve örgütlerine borçlu olduklarını belirtti.

İzmirlileri seçim sonuçlarını öğrenmek üzere saat 22.00’de Cumhuriyet Meydanı’na davet eden Aslanoğlu, ilçelerdeki yarışın sürdüğünü ancak genel olarak başarılı bir seçim süreci yaşadıklarını açıkladı. Tugay’ın oy oranının yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Aslanoğlu, seçim sonuçlarının İzmir için hayırlı olmasını temenni etti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.