X
İzmir’de Kurban Bayramı Denetimlerinde Göz Açtırmadı!
Görüntülenme Sayısı : 34

İzmir’de Kurban Bayramı Denetimlerinde Göz Açtırmadı!

ABONE OL
21 Haziran 2024 02:20
İzmir’de Kurban Bayramı Denetimlerinde Göz Açtırmadı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı öncesinde kentte huzur ve güvenin sağlanması amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. Kurban Bayramı süresince de ekipler aralıksız bir şekilde görevlerini yerine getirdi. Kurban kesim yerleri, kabristanlar, işlek cadde ve meydanlar, piknik alanları ve sahil bölgeleri sürekli olarak denetlendi.

Karabağlar, Gaziemir, Doğançay ve Işıkkent gibi bölgelerde bulunan kurban kesim alanlarında düzen sağlanması için çalışmalar yapıldı. Trafik yoğunluğuna müdahale edildi ve nizama uyulması sağlandı. Ayrıca kabristan ziyaretlerini huzur içinde gerçekleştirebilmeleri için yaşlı ve engelli vatandaşlara destek verildi.

Kentin işlek caddeleri ve sahillerinde de sıkı bir kontrol sağlandı. Özellikle Karşıyaka, Bayraklı, Narlıdere, İnciraltı, Fevzipaşa, İnönü ve Mithatpaşa caddeleri ile Hasanağa Bahçesi, kent ormanları, rekreasyon alanları ve sahil bölgelerinde ekipler devriye gezerek piknik yapılmaması ve çevrenin temiz tutulması konusunda uyarılarda bulundu. Süs havuzlarının bulunduğu alanlarda çocukların güvenliği sağlandı ve seyyar satıcılar denetlendi.

Ayrıca Kültürpark’ta güvenliği sağlamak adına gerekli önlemler alındı ve huzursuzluk çıkaran kişiler alandan uzaklaştırıldı. Zabıta Trafik ekipleri, taksi ve minibüslerde de denetim yaparak kurallara uymayanlara cezai işlem uyguladı. Turizm Zabıta ekipleri ise kente gelen turistleri karşılayarak bilgilendirmelerde bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı’nın kent genelinde huzur ve güven içinde geçmesi için titizlikle çalışmalarını sürdürdü. Halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve bayramı huzur içinde geçirmelerini sağlamak için denetimleri aralıksız bir şekilde devam ettirdi. Kente gelen turistlerin de bilgilendirilmesi ve huzur içinde vakit geçirmeleri için gerekli önlemler alındı. Kurban kesim yerlerinde düzen sağlanarak nizamın korunması ve trafik yoğunluğunun önlenmesi amaçlandı. Kabristan ziyaretlerinin huzur içinde yapılması için engelli ve yaşlı vatandaşlara destek verilerek onların rahat etmesi sağlandı. Kentin işlek caddeleri ve sahillerindeki denetimlerle çevrenin temiz tutulması ve güvenliğin sağlanması hedeflendi. Bu önlemler sayesinde İzmir’de huzurlu bir Bayram geçirilmesi sağlandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.