X
İzmir’de Şaşal Su Fabrikası Açıldı!
Görüntülenme Sayısı : 17

İzmir’de Şaşal Su Fabrikası Açıldı!

ABONE OL
19 Mart 2024 23:02
İzmir’de Şaşal Su Fabrikası Açıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde, 92 yıllık bir Cumhuriyet markası olan Şaşal Su Fabrikası’nın Büyük Dolum Tesisi ve Şaşal Müzesi açıldı. Açılışa çok sayıda önemli isim ve katılımcı yer aldı. İzDoğa’nın işlettiği fabrikada 0,5 litre ve 1,5 litrelik pet şişelerin dolumu yapılmaktadır.

Başkan Tunç Soyer, Şaşal Su Fabrikası’nın Cumhuriyete vefa projesi olduğunu belirtti ve önemine vurgu yaptı. Fabrika, kesintisiz barışın armağanı olarak görülmekte ve Cumhuriyet kalesi olarak nitelendirilmektedir. Soyer, Şaşal’ın İzmir’in hak ettiği bir marka olduğunu söyledi ve gelecek nesillere miras olarak bırakılacağını belirtti.

Şaşal Su Fabrikası’nın uzun yıllar atıl kaldığını ancak şimdi Büyük Dolum Tesisi ile günlük üretim kapasitesinin 10 katından fazla arttığını ifade eden Başkan Soyer, artık 3 binin üzerinde markette Şaşal Su’nun satıldığını ve İzmirlilerin rahatlıkla ulaşabileceğini dile getirdi. Ayrıca, Şaşal Suyu’nun doğal çevresini anlatan bir müze de açıldı ve ziyaretçilere rehberli turlar düzenlenmektedir.

Başkan Soyer, İzmir’e çok sayıda yatırım yaparak Cumhuriyet mirasını koruduklarını ve gelecek nesillere taşıdıklarını belirtti. Şehirde atıl kalan fabrikaları canlandırarak ekonomiye katkı sağladıklarını ifade etti. İzmir’in ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sunan Şaşal Su Fabrikası’nın açılışının bu çabaların bir sonucu olduğunu dile getirdi.

Menderes Belediyesi Başkan Vekili Erkan Özkan ise Menderes’in için çok önemli olan Şaşal Su’ya teşekkürlerini iletti ve Başkan Soyer’in İzmir’e yaptığı yatırımların önemine vurgu yaptı.

Şaşal Su’nun günlük üretim kapasitesinin artması ve yeni şişe seçeneklerine kavuşmasıyla birlikte İzmirlilerin suya olan erişiminin arttığı belirtilmektedir. Ayrıca, satış noktası veya bayilik almak isteyen işletmelerin başvuruları devam etmektedir. Şaşal Su’nun yaygınlaşması ve İzmirlilerin su ihtiyacının karşılanması için çaba gösterilmektedir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.