X
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri
Görüntülenme Sayısı : 37

İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri

ABONE OL
31 Mart 2024 05:07
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mahalli İdareler Seçimleri için gerekli önlemleri alarak halkın rahat bir şekilde oy kullanabilmesini sağlamak amacıyla hazırlıklarını tamamladı. Seçim günü olan 31 Mart Pazar günü için belirlenen hatlardaki otobüsler ve raylı sistem araçları sabahın erken saatlerinden itibaren hizmete başlayacak. Otobüsler 03.30’da, yolcu gemileri ise 03.00’te seferlere başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluşlar olan ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı ile Büyükşehir-TCDD iş birliği ile işletilen İZBAN, seçim gününe özel olarak sefer düzenlemeleri yaptı. Sandık görevlilerinin erken saatte göreve başlayacağı düşünülerek toplu ulaşım araçlarının hizmet saati cumartesi pazarı bağlayan gece 03.00 veya 03.30’dan itibaren başlayacak. Seçim sonrası da sandık görevlilerinin güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla toplu ulaşım hizmetlerinin kesintisiz olarak devam edeceği belirtildi.

ESHOT Genel Müdürlüğü, seçim günü olan 31 Mart Pazar günü tüm hatlarda hizmete devam edecek. 172 hatta bazı düzenlemeler yaparak sefer başlangıç saatini pazara bağlayan gece 03.30 olarak düzenledi. Ayrıca baykuş hatları ve ilçe seçim kurullarıyla bağlantılı 22 otobüs hattı da 1 Nisan Pazartesi sabahına kadar seferlerine devam edecek. Sefer bilgileri ve saatleri ise ESHOT Mobil uygulaması veya eshot.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

İzmir Metro A.Ş. tarafından işletilen metro ve tramvay hatları da seçim günü boyunca hizmet verecek. Sefer aralıkları ve diğer bilgilerin izmirmetro.com.tr adresinden veya sosyal medya hesaplarından takip edilebileceği belirtildi.

İZBAN’da ise seçim günü için 14 ek sefer planlandı. Ek trenler, Tepeköy, Aliağa ve Alsancak istasyonlarından sabah erken saatlerde çıkış yapacak. Detaylı sefer bilgilerine ise izban.com.tr ve İZBAN’ın sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

Son olarak, İZDENİZ yolcu gemileri seçim gününde Konak-Karşıyaka ve Karşıyaka-Alsancak iskeleleri arasında ring yaparak hizmet verecek. Seferlerin devam edeceği saatleri izdeniz.com.tr ve İZDENİZ sosyal medya hesaplarından öğrenilebileceği duyuruldu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.