X
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri!
Görüntülenme Sayısı : 44

İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri!

ABONE OL
30 Mart 2024 13:41
İzmir’de Seçim Günü Ulaşım Önlemleri!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için önlemlerini almış durumda. Bu kapsamda belirlenen hatlardaki otobüsler ve raylı sistem araçları 03.30’dan itibaren hizmete girecek. Yolcu gemileri ise 03.00’ten itibaren seferlere başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı ile Büyükşehir-TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN, seçim günü için özel sefer düzenlemeleri yapmıştır. Bu seferler sayesinde saat 05.00’te göreve başlayacak olan sandık görevlileri rahat ulaşım sağlayabilecekler.

ESHOT Genel Müdürlüğü otobüsleri seçim günü tüm hatlarda hizmet vermeye devam edecek. Ana arterleri kullanan 172 hat için sefer başlangıç saati 03.30 olarak belirlenmiştir. Ayrıca Baykuş hatları ve ilçe seçim kurulları ile bağlantılı 22 otobüs hattı da 1 Nisan Pazartesi sabahına kadar çalışacak şekilde düzenlenmiştir.

İzmir Metro A.Ş. tarafından işletilen metro ve tramvay hatları da seçim günü boyunca çalışmaya devam edecek. Sefer aralıkları ile ilgili detaylı bilgilere İzmir Metro A.Ş.’nin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

İZBAN ise seçim nedeniyle 14 ek sefer planlamıştır. Bu ek trenler 03.30’da Tepekoy, Aliağa ve Alsancak istasyonlarından iki yönde de çıkış yapacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca gemilere ait sefer ve saat bilgileri İZDENİZ’in resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden görülebilir.

Son olarak, İZDENİZ yolcu gemileri pazar gecesi 03.00 itibariyle Karşıyaka-Alsancak ve Konak-Karşıyaka iskeleleri arasında ring yapmaya başlayacak. 1 Nisan Pazartesi günü ise 23.30’dan 06.30’a kadar Karşıyaka-Alsancak ve Karşıyaka-Konak iskeleleri arasında hizmet verecektir. Bu bilgilere İZDENİZ’in resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.