X
Karabağlar’a Yeşil Alan Müjdesi!
Görüntülenme Sayısı : 33

Karabağlar’a Yeşil Alan Müjdesi!

ABONE OL
26 Mart 2024 09:49
Karabağlar’a Yeşil Alan Müjdesi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç, Karabağlar’ın sokak ve caddelerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Tunç, ilçeyi 30 yıldır yöneten yerel idarecilerin Karabağlar sakinlerinin sosyal yaşam haklarını ellerinden aldıklarını belirtiyor. Tunç, “Biz Karabağlar‘da yaşayan vatandaşlarımızı hak ettikleri sosyal alanlara kavuşturacağız. Karabağlar’ımızı Poligon İzmir Bahçesi ve Yenitepe İzmir Bahçesi ile bin 50 dönüm yeşil alana kavuşturacağız” diyor.

Karabağlar‘da yaşam kalitesini artırmayı, sosyal belediyeciliği geliştirmeyi ve doğal çevreye olan bağlılığı güçlendirmeyi hedefleyen Tunç, Poligon ve Yenitepe’de toplam bin 50 dönümlük iki adet İzmir Bahçesi Projesi’ni hayata geçireceklerini duyuruyor. Bu projenin Karabağlar‘da yaşayan halk için geniş bir rekreasyon alanı sağlayacağını ve çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkıda bulunacağını belirtiyor. Bin 50 dönümlük arazide piknik alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, izci kampları gibi rekreasyonel aktiviteler için geniş bir alan oluşturacaklarını ifade ediyor.

Tunç, Karabağlar‘da yaşayan vatandaşların projeye katkı sağlamalarını sağlamak için danışma toplantıları düzenleyeceklerini söylüyor. Poligon İzmir Bahçesi ve Yenitepe İzmir Bahçesi sayesinde yeşil alanlarda fiziksel aktiviteyi teşvik edeceklerini belirten Tunç, insanların doğayla iç içe olmanın stresi azaltıcı etkisini fark edeceğini dile getiriyor. İzmir bahçelerinde oluşturulacak yeşil alanlarda insanların sosyalleşip bir araya gelmesini sağlayacaklarını ve toplumsal bağları güçlendireceklerini vurguluyor.

Tunç, projenin detaylarının Karabağlar sakinleri ile kararlaştırılacağının altını çiziyor. İzmir Bahçeleri’nin, hemşehrilerin bir araya gelip sosyalleşmesini sağlayacak, toplumsal bağları güçlendirecek ve komşuların birbirine daha yakın olmasını sağlayacak bir alan olacağını belirtiyor. Tunç, Karabağlar’ı daha yaşanabilir bir yer haline getirmek ve vatandaşların sosyal yaşam haklarını yeniden kazandırmak için çalışmalarına devam edeceklerini sözlerine ekliyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.