X
Karşıyaka Belediye Başkanı Seramik Atölyesi Açılışında Duygusal Anlar
Görüntülenme Sayısı : 1095

Karşıyaka Belediye Başkanı Seramik Atölyesi Açılışında Duygusal Anlar

ABONE OL
16 Nisan 2024 14:16
Karşıyaka Belediye Başkanı Seramik Atölyesi Açılışında Duygusal Anlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Çatı Bostanlı’da bulunan Mehmet Tüzüm Kızılcan Seramik Atölyesi’nin açılışını yaptı. Karşıyaka Belediye Başkanı iken son açılış konuşmasını yapan Dr. Cemil Tugay duygusal anlar yaşadı. Açılışta konuşan Tugay, saat 16.00’da Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini devredeceğini ve mazbatasını aldıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayacağını belirtti. Bu açılışın kendisi için çok anlamlı olduğunu vurguladı ve buranın seramik atölyesi olması kararının bugüne denk gelmesinden duyduğu onuru paylaştı.

Öte yandan, Tugay yaptığı konuşmada, Mehmet Tüzüm Kızılcan’ın dünyaca ünlü bir seramik sanatçısı olduğunu hatırlattı. Sanatın varlığıyla her şeyin başladığını ve Karşıyaka’nın gerçek bir sanatçı yuvası olduğunu vurgulayan Tugay, İzmir’in kültür ve sanat yatırımlarında önemli bir rol oynayacağını belirtti. Sanatsız bir milletin yaşam damarlarının kopacağını ifade eden Tugay, Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşıyacaklarını söz verdi.

Karşıyaka’da böyle bir mekanın olmasının hayal edilemeyeceğini söyleyen sanatçı Mehmet Tüzüm Kızılcan ise atölyenin uluslararası sanatçılara ev sahipliği yapacağına inandığını ifade etti. Tüzüm, atölyenin birçok sanatçıya katkı sağlayacağını ve birlikte üretme enerjisi oluşturacağını dile getirdi. Karşıyakalı olarak bu tür bir mekanın açılışında yer almanın mutluluğunu yaşadığını belirten Tüzüm, Dr. Cemil Tugay’a teşekkürlerini iletti.

Böylece, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın görevini devretmeden önce katıldığı duygusal bir açılış töreninde, sanatın ve kültürün önemini vurgulayarak İzmir’e yapacakları yatırımlara dair sözler verdiği bir etkinlik gerçekleşti. Açılışta yer alan Mehmet Tüzüm Kızılcan ise atölyenin sanata ve sanatçılara katkı sağlayacağını belirterek Dr. Cemil Tugay’a teşekkürlerini iletti.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.