X
Karşıyaka Belediyesi Kütüphaneleri Halka Ücretsiz Hizmet Sunmaya Devam Ediyor
Görüntülenme Sayısı : 32

Karşıyaka Belediyesi Kütüphaneleri Halka Ücretsiz Hizmet Sunmaya Devam Ediyor

ABONE OL
27 Mart 2024 12:39
Karşıyaka Belediyesi Kütüphaneleri Halka Ücretsiz Hizmet Sunmaya Devam Ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediyesi, düzenlediği bağış kampanyalarıyla kütüphanelerde bulunan edebi eserlerin sayısını artırmaya devam ediyor. İlçe genelinde son beş yılda açılan 13 kütüphane ve kitaplıkta toplam 35 bin kayıtlı eser bulunuyor ve halk bu eserlerden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı kütüphanelerde, Türkçe ve çeviri edebiyat, inceleme-arşştırma, süreli yayınlar, referans kitaplar ve çocuk kitapları gibi farklı türlerde zengin bir arşiv sunulmaktadır.

Kütüphanelerde okuyucular, çalışma alanlarından yararlanmanın yanı sıra Görme Engelliler Kütüphanesi için sesli esere dönüştürülen kitaplara da erişebilmektedir. Ayrıca, kullanıcı hizmetlerini geliştirmek amacıyla 2020 yılından itibaren KOHA kütüphane otomasyon programı da kullanılmaktadır.

Karşıyaka Belediyesi, kitap severlere çağrısını yaparak kitap bağış kampanyalarını sürdürmekte ve okuma bilincini artırmak için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu kapsamda 60. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan söyleşi, kütüphanelerin kent kültürünün önemini vurgulamak için yapılmaktadır. ‘Kent İçinde Kütüphane, Kütüphane İçinde Kent Kültürü’ başlıklı söyleşi, Dilek Erkan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek ve konuşmacılar İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Akkaya ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nden emekli öğretim üyesi Dr. Tolga Çilingir olacaktır. Söyleşide kütüphanelerin toplumsal yaşamdaki önemleri ve kent kültürüne katkılarıyla ilgili önemli bilgiler paylaşılacaktır. Söyleşi, 28 Mart Perşembe günü Alaybey’de bulunan Ahavat Şalom Sinagogu’nda gerçekleştirilecek ve saat 16.00’da başlayacaktır. Bu etkinlik halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenecektir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.