X
Karşıyaka Belediyesi’nden Kadınlara Eğitim Fırsatı!
Görüntülenme Sayısı : 3439

Karşıyaka Belediyesi’nden Kadınlara Eğitim Fırsatı!

ABONE OL
16 Nisan 2024 14:21
Karşıyaka Belediyesi’nden Kadınlara Eğitim Fırsatı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyaka Belediyesi, çeşitli alanlarda düzenlediği kurslarla binlerce katılımcıya kendilerini geliştirme fırsatı sunmaktadır. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen kurslar, Karşıyakalı kadınların ilgi duydukları konularda kendilerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır.

Karşıyaka’da bulunan Bülent Ecevit Kültür Merkezi, Celal Yetkin Resim Atölyesi ve mahalle merkezlerinde düzenlenen 50 farklı kurs sayesinde 500’ün üzerinde kadın eğitim almaktadır. El nakışından pasta yapımına, okuma-yazma eğitimlerinden giysi tadilatına kadar birçok alanda kurslar düzenlenmektedir. Bu kurslar, kadınların hem boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmakta hem de aile ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ayrıca, Kadın El Emeği Pazarı’nda stant açarak ürettikleri ürünleri satabilen kadınlar yeteneklerini gelire dönüştürme fırsatı bulmaktadır.

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ela Hızlı, toplumsal cinsiyet eşitliğine vurgu yaparak kadınların ekonomik olarak değer görmesine önem vermektedir. Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla yer almalarını desteklemek amacıyla farklı alanlarda kurslar düzenlediklerini belirten Hızlı, kadınlara destek olmaya devam edeceklerini ifade etmiştir. Merkezlerde açılan kurslara tüm kadınların davetli olduğunu belirten Hızlı, Karşıyaka Belediyesi’nin kadınların ihtiyaçlarını karşılamak ve onları desteklemek için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirmiştir.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.