X
Keloğlan’a hapis cezası şoku!
Görüntülenme Sayısı : 76

Keloğlan’a hapis cezası şoku!

ABONE OL
20 Mart 2024 16:43
Keloğlan’a hapis cezası şoku!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başakşehir’de bulunan bir sitede yaşayan İbrahim Keloğlan adlı kişi, Eros isimli kediye yılbaşı gecesi saldırarak ölümüne sebep olmuştu. Bu olayın ardından Keloğlan hakkında verilen 1 yıl 3 ay hapis cezası üst mahkeme tarafından bozulmuş ve yeni bir yargılama süreci başlatılmıştı. Yeniden görülen davada Keloğlan ‘Kasten hayvan öldürme’ suçundan suçlu bulunarak 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ve yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Bu kararın kamuoyu ve hayvanseverler arasında tepkilere neden olmasıyla birlikte, 18 Mart’ta Cumhuriyet Savcısı mahkemeye bir yazı gönderdi. Savcı, kararın gerekçeli bir şekilde yazılmasının ardından karara itiraz edeceğini belirten bir dilekçe sunarak, usul ve yasaya aykırı hususlar bulunduğunu aktardı. Gerekçeli kararın yazılmasının ardından kararın bozulması için istinaf yoluna gidileceği vurgulandı.

Eros adlı kedinin ölümüyle başlayan bu hukuki süreç, hayvan hakları konusundaki duyarlılığı gündeme getirdi. Hayvanseverler, adaletin yerine getirilmesi ve hayvanlara karşı işlenen suçların cezalandırılması konusunda kararlılıkla durduklarını belirttiler. Keloğlan’ın verilen cezası, hayvanseverler tarafından yetersiz bulunarak daha ağır bir ceza talep edildi.

Başakşehir’de yaşanan bu olay, toplumun genelinde hayvan hakları bilincinin artmasına neden oldu. Hayvanların da canlı varlıklar olduğu ve onlara karşı şiddet uygulanmasının kabul edilemez olduğu vurgulandı. Devam eden mahkeme süreci, adaletin yerine getirilmesi ve hayvanlara karşı işlenen suçların cezalandırılması konusunda önemli bir adım olarak görüldü.

Hayvan hakları savunucuları, kararın hukuka uygun bir şekilde verilmesi ve Eros’un adaletine kavuşması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirttiler. Toplum genelinde de hayvanlara karşı işlenen suçların cezasız kalmaması gerektiği konusunda geniş bir destek bulunduğu gözlemlendi. Bu sürecin sonunda adaletin yerine gelmesi ve hayvan haklarının korunması adına önemli bir adım atılmış olacak.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.