X
Kılıçdaroğlu sandıkta oy kullandı
Görüntülenme Sayısı : 39

Kılıçdaroğlu sandıkta oy kullandı

ABONE OL
31 Mart 2024 15:40
Kılıçdaroğlu sandıkta oy kullandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oyunu kullanmak üzere Arjantin İlkokulu’nun “4246” numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya giren Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi, sandık görevlileriyle selamlaştıktan sonra kabine geçerek oylarını kullandılar. Kılıçdaroğlu ve eşi, demokratik hakkını kullanarak seçim sürecine katkı sağladılar.

Seçim günü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Arjantin İlkokulu’nda seçim süreci huzurlu bir şekilde geçti. Sandık görevlileri, seçmenlere yardımcı olurken güvenli bir ortam sağlamak için gerekli önlemleri aldılar. Seçmenler, kimlik kontrolünden geçerek sıraya girdiler ve oy kullanma işlemini titizlikle yerine getirdiler.

Kemal Kılıçdaroğlu, seçim günü sabah erken saatlerde Arjantin İlkokulu’na gelerek oy kullanma işlemini gerçekleştirdi. Seçmenlerin arasına karışarak sandık görevlileriyle selamlaşan Kılıçdaroğlu, eşiyle birlikte oy kullanma kabinine geçti. Oyunu kullandıktan sonra vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, seçim sürecinin önemine vurgu yaparak demokrasinin gücünü vurguladı.

Arjantin İlkokulu, seçim gününe özel olarak hazırlanmıştı. Okul bahçesine Türk bayrakları asılarak seçim heyecanı artırıldı. Seçmenler, okulun girişinde güvenlik görevlileri tarafından karşılandı ve kimlik kontrolü yapılarak içeri alındılar. Sandık kurulu görevlileri, seçmenlere gerekli olanakları sağlayarak oy kullanma işlemini kolaylaştırdılar.

Seçim sonuçları, vatandaşlar tarafından merakla beklenmeye başlandı. Seçim günü yüksek katılımın olduğu gözlemlenirken, seçmenlerin tercihleri titizlikle sayılmaya başlandı. Sandıkların açılmasıyla birlikte oy sayım işlemi başladı ve sonuçlar kısa sürede açıklanmaya başladı. Vatandaşlar, seçim sonuçlarına ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiler.

Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi, seçim sonuçlarını heyecanla beklemeye başladılar. Oy verdikleri sandıkta sayım işlemi tamamlandıktan sonra sonuçların açıklanmasıyla birlikte seçim atmosferi sona erdi. Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde gösterilen demokratik olgunluktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu vurguladı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.