X
Lal Denizli: Çeşme’nin İlk Kadın Belediye Başkanı Göreve Başladı
Görüntülenme Sayısı : 39

Lal Denizli: Çeşme’nin İlk Kadın Belediye Başkanı Göreve Başladı

ABONE OL
4 Nisan 2024 16:38
Lal Denizli: Çeşme’nin İlk Kadın Belediye Başkanı Göreve Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çeşme ilçesinin ilk kadın Belediye Başkanı olan Lal Denizli, mazbatasını alarak görevine resmen başladı. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yüzde 53.74 oy oranı ile seçilen Denizli, Çakabey Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törende, belediye meclis üyelerine de mazbatası verildi.

Denizli, Çeşme Belediyesi’nde çiçeklerle karşılandı. Önceki dönem Belediye Başkanı Ekrem Oran’dan mührü teslim alan Denizli, görevine başlamış oldu. Denizli, göreve başladığı ilk konuşmasında, Çeşme’nin Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı, turizm noktalarından biri ve uluslararası bilinirliği olan bir bölge olduğunu belirtti. Aynı zamanda, kadın olmasının ve genç bir belediye başkanı olarak seçilmesinin büyük bir sorumluluk getirdiğini vurguladı.

Başkan Denizli, “İlk kadın belediye başkanı olduk ve bu unvanın hakkını sonuna kadar vermeliyiz. Gözlerin üzerimizde olacağını biliyorum. Her iyi hamlemizin, gelecekte genç kadınların önünü açacağını biliyorum. 30 yaşında bir genç kadın belediye başkanı olarak attığımız her adım, diğer genç kadınların ilham almasını sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Törene, CHP Çeşme İlçe Başkanı Sait Kavasoğullar, Çeşme Kadın Kolları Başkanı Şeniz İridere, Gençlik Kolları Başkanı Simge Dura ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı. Lal Denizli’nin Belediye Başkanlığı görevi, Çeşme ilçesindeki gelişim ve değişim sürecinde önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirilmektedir. Denizli’nin genç yaşına rağmen büyük bir ufku ve vizyonu olduğu, Çeşme’nin geleceği için önemli adımlar atacağı düşünülmektedir.

Mazbatasını alarak resmen görevine başlayan Lal Denizli, hem kadınların hem de gençlerin siyasette daha etkin olabileceğini göstermiş, birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Denizli’nin Çeşme Belediye Başkanı olarak görev yapacağı süreçte, ilçenin sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine katkı sağlaması ve genç kadınların önünü açması beklenmektedir. Denizli’nin bu görevinde başarılı olması, hem Çeşme’nin hem de Türkiye’nin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.