X
Manisa Merkezli 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi! Elebaşları Yakalandı!
  • Hızır Basın
  • Gündem
  • Manisa Merkezli 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi! Elebaşları Yakalandı!
Görüntülenme Sayısı : 5

Manisa Merkezli 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi! Elebaşları Yakalandı!

ABONE OL
13 Mart 2024 11:11
Manisa Merkezli 3 Organize Suç Örgütü Çökertildi! Elebaşları Yakalandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa merkezli 7 ilde gerçekleştirilen “Mahzen-11” operasyonlarında, 3 ayrı organize suç örgütü çökertildi. İçlerinde Erdoğan Şener’in (Şenerler), Sadrettin Avcı’nın (Avcılar) ve Fedai Karal’ın (Karallar) elebaşılığını yaptığı suç örgütleri bulunuyordu. Operasyonlar, Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirildi. Şüphelilerin Manisa merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösterdiği belirlendi.

Yapılan operasyonlarda toplamda 18 şüpheli yakalandı. Bu 18 kişi arasında suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık ve tefecilik gibi suçları işleyenler bulunmaktaydı. Operasyonlar sonucunda 7 ruhsatsız tabanca, 6 av tüfeği, 47 otomobil, 2 tekne, birçok çek, senet, araç satış sözleşmesi, tapu sözleşmesi ve önemli miktarda nakit para ile dijital materyale el konuldu.

Bakan Yerlikaya, operasyonun detaylarını Twitter hesabından paylaştı. Operasyonun başarısıyla ilgili bilgileri paylaşan Yerlikaya, 7 ilde gerçekleştirilen operasyonun detaylarını kamuoyuyla paylaştı. Yerlikaya’nın açıklamalarına göre, elebaşlarının da yakalandığı bu operasyonlar, organize suç örgütlerine büyük bir darbe vurdu.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda gerçekleşen operasyonlar, Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından titizlikle yürütüldü. Manisa merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Antalya ve Balıkesir’de faaliyet gösteren suç örgütlerinin üyeleri, yaptıkları suçlar nedeniyle operasyonla çökertildi.

Operasyonların sonucunda ele geçirilen materyaller arasında ruhsatsız silahlar, otomobiller, tekneler, çekler, senetler, tapu sözleşmeleri ve büyük miktarda nakit para bulunmaktaydı. Bu operasyonlar, organize suç örgütlerinin etkisiz hale getirilmesi ve suçların önlenmesi konusunda önemli bir adım oldu. Bakan Yerlikaya, operasyonların başarısını kamuoyuyla paylaşarak, güvenlik güçlerinin kararlılığını ve başarısını bir kez daha göstermiş oldu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.