X
Menemen Müftüsü Skandalı: Atatürk’ü Anmadı!
Görüntülenme Sayısı : 10

Menemen Müftüsü Skandalı: Atatürk’ü Anmadı!

ABONE OL
19 Mart 2024 00:58
Menemen Müftüsü Skandalı: Atatürk’ü Anmadı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menemen ilçesinde gerçekleştirilen “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerini Nakşibendi tarikatı şeyhi Esad Erbili’nin mezarına götüren Menemen Müftüsü Mehmet Seven, yeni bir skandala imza attı. Menemen’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü resmi töreninde Seven, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmamakla eleştirildi.

CHP Menemen İlçe Örgütü, Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in Atatürk’ü anmamasına tepki gösterdi. İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, Seven’in davranışını gericilik olarak nitelendirerek, Atatürk ve Cumhuriyet’e yapılan bir saygısızlık olarak gördüklerini belirtti. Özbey, çocukları Kubilay’ı şehit edenlerin mezarına götüren bir zihniyetin, bugün de Atatürk’ü anmamalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in hutbesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmaması, hem CHP’nin hem de vatandaşların tepkisini çekti. Seven’in gerici zihniyetiyle mücadele etmek gerektiğini vurgulayan CHP İlçe Başkanı Özbey, Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Özbey, gericiliğe karşı duruşlarını ve Atatürk sevgilerini her platformda dile getireceklerini söyledi.

Menemen’de gerçekleştirilen resmi törende Atatürk’ün adının anılmaması, ilçe genelinde büyük bir tartışma yarattı. İlçe halkı, Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in tutumuna tepki göstererek, bu tür davranışların asla kabul edilemeyeceğini belirtti. Seven’in görevini kötüye kullanarak, Atatürk’ü anmayı eksik bırakması, insanların manevi değerlerine saygısızlık olarak nitelendirildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma törenlerinde Atatürk’ü anmamak, Türkiye’nin temel değerlerine yapılmış bir saldırı olarak değerlendirildi. CHP Menemen İlçe Örgütü, gerici zihniyete karşı mücadelesini sürdüreceğini ve Atatürk’ü anmakta kararlı olduklarını açıkladı. Menemen Müftüsü Mehmet Seven’in skandal tavırlarını kınayan ilçe halkı, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkacaklarını ve gerici zihniyete karşı birlik olacaklarını dile getirdi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.